• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kiğı Belediyesi borçsuz ve para ile devretti

-kigi-belediyesi-borcsuz-ve-para-ile-devretti

30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına seçilen CHP adayı Yılmaz Gündüz, görevi üç dönem peş peşe yapan Başkanlık Coşkun Güven’den devir aldı.
07 Nisan 2014 Pazartesi 18:22


Görevi devir töreninde konuşan Coşkun Güven, ‘’Seçilen arkadaşlar, beraber görev yaptığım arkadaşlar, değerli meclis üyesi arkadaşlar, emekçi arkadaşlardır. Yeni seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Benimle birlikte fedakârlıkla çalışan emekçi arkadaşlarıma, meclis üyesi arkadaşlarıma ve personelime gösterdikleri üstün gayret için çok teşekkür ediyorum, hepsini alınlarından öpüyorum, hepsinden helallik diliyorum dedi.

Kavgasız, döğüşsüz bazı olumsuzluklar hariç bir seçim dönemi geçirdik. Ben üç dönem seçim kazandım. Her Kiğılı bir değerdir, her Kiğılı bir şereftir, ancak bazı isimler altında internet sitelerinde başkalarına hakaret edenleri şiddetle ve nefretle kınıyorum. Ben ilk olarak Belediye geldiğimde belediyemiz işçinin maaşını, emekli parasını ve hatta sigorta parasını ödeyemediği için doktora gidemez halde olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Ama bugün devrettiğim belediyemizin varlığını kısaca özetlemek istiyorum.

Şu an Belediyemizde 14 adet faal durumda araç, bir adet sıfır greyder ve 548.000.00 tl nakit, 519.000.00 tl tahakkuku yapılmış tahsil edilebilir alacak olmak üzere toplam 1.067.000.00Tl (eski parayla bir trilyon nakitle devretmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Coşkun, bu hiçbir kuruşunu çarçur etmediğimiz, eşimizi akrabamıza talan ettirmediğimizin ispatıdır. Bu Kiğı halkının alın teri ve göz nuru parasıdır. Bunu seçilen Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyelerinin en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hayırlı olsun diyorum.’’diye konuştu.

   GÜNDÜZ, GÜVEN’E HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

CHP’den belediye başkanlığını kazanarak görevi devralan Yılmaz Gündüz, “sayın başkanım, değerli arkadaşlarım bu memleket hepimizindir. Başkanım güzel konuştu, kendi görev süresinde yaptıklarını anlattı, ben ise doksanlı yıllarda gecede binlerce merminin atıldığı dönemde görev yaptım. Birçok sıkıntı yaşadım, o dönemde bir şeyler yapmaya çalıştık. Kendisine yaptığı hizmetler için teşekkür ederim. Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.’’ dedi.
YENİ BAŞKAN VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

 


Haber okunma sayısı: 5205Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1477 hit, 684 ziyaretçi, 816 ziyaret
Bu ay:
3909 hit, 1899 ziyaretçi, 2180 ziyaret
Toplam:
813664 hit, 259132 ziyaretçi, 359067 ziyaret