• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Yeni 160 Çöp Kovası

yeni-160-cop-kovasi

Bingöl Belediyesi, yaya trafiğinin en yoğun olduğu 8 ana cadde üzerine 160 adet yeni çöp kovası yerleştirdi.
05 Nisan 2018 Perşembe 22:37

 Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada, Temizlik İşleri Müdürlüğünce, kent merkezi ile nüfusun yoğun olduğu mahallelerdeki ana caddelere yeni çöp kutuları kurulduğu belirtildi.

Temizlik çalışmalarının ‘Daha temiz bir Bingöl' hedefiyle devam ettiği belirtilen açıklamada, yeni kurulan çöp kutularıyla birlikte çevrenin daha temiz tutulacağı ifade edildi.

“Çevremize karşı daha duyarlı olalım”

Temizlik çalışmalarının titizlikle yürütüldüğü belirtilen açıklamada, vatandaşlara çevre bilinci çağrısı yapıldı.

‘Temiz çevre, bilinçli toplum' düsturuyla yürütülen çalışmalara vatandaşların da destek vermesi gerektiği ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan ekiplerimiz, il genelinde düzenli bir şekilde temizlik işlerini yürütüyor. Çarşı merkezi ve tüm mahallelerimizde her gün düzenli bir şekilde çalışma yürütülüyor. İlimizi daha temiz, daha yaşanılabilir bir il haline getirmek amacıyla yürüttüğümüz temizlik çalışmalarına vatandaşlarımız da destek vermeli. Özellikle çöp dökme saatlerine riayet etmelidir.


Bu husus ilimizin genel temizliği konusunda son derece önemlidir. Kararlıkla sürdürdüğümüz çalışmalara verilecek destek, ‘Temiz bir Bingöl' hedefine bir adım daha yaklaşmamızı sağlayacaktır. Çevreye karşı duyarlı olan vatandaşlarımız, çöp saatlerine uymayan veya bilinçsizce çevreye zarar veren bireyleri uyarmalıdır.  Unutulmamalıdır ki Çevreye karşı duyarlı olan her birey, yarının geleceği çocuklarımıza daha temiz bir Bingöl bırakmak için çaba sarf eden bireydir.”


Haber okunma sayısı: 351

Haberin etiketleri:

160 yeni çöp kovası
GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
527 hit, 258 ziyaretçi, 293 ziyaret
Bu ay:
10106 hit, 4315 ziyaretçi, 5614 ziyaret
Toplam:
737337 hit, 232715 ziyaretçi, 321170 ziyaret