• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

YEDİSU FASULYESİ MARKA OLACAK

yedisu-fasulyesi-marka-olacak

İstanbul’da faaliyet yürüten Doğu Pazarı firmasının sahibi Hüseyin Sal, “Yedisu fasulyesini dünya markası yapmak için çabalayacağız” dedi.
02 Ekim 2017 Pazartesi 00:59

 

WWW.YEDİSUFASULYESİ.COM FAALİYETE BAŞLADI

Aslen Yedisu Elmalı köyünden olan Hüseyin Sal, kurduğu şirketle önce kendi köyünde yeniden fasulye ekerek işe başladığını belirtti. Kısa süre önce Yedisu’ya yaptığımız haber üzerine gazetemizle irtibata geçen girişimci işadamı Hüseyin Sal, yıllardır babalarımız annelerimizin yaptığı ve geçim kaynakları olan fasulyeyi tanıtma ve sanayileşme kararı verdiğini söyledi.

 FASÜLYE DENİLİNCE İLK AKLA GELEN YER YEDİSU OLMALIDIRGirişimle ilgili bilgi veren Hüseyin Sal, “Kuru fasulyenin metropollerde özel restoranlarını gördükten sonra neden biz bu işi yapmayalım, en güzel fasulye Yedisu da oluyorsa, bunu sanayileştirmemiz lazım diyerek yola çıktık. Çünkü coğrafya olarak, soğuk suların ve toprağın fasulye için bu kadar müsait olduğu bir yer yok” dedi. Sal, “Yedisu'da 2016 yılında faaliyete başlayan firmamız Doğu Pazarı; Gıda ürünleri ve Yedisu yöresel ürünleri ile bir yıldır hizmet vermektedir. 2013 yılında Yedisu Fasulyesine artan ilgiyi dikkate alan firmamız 2017 yılında www.yedisufasulyesi.com' u kurarak Türkiye’nin dört bir tarafına başta Yedisu fasulyesi olmak üzere Yedisu'ya özgü yöresel ürünleri ulaştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Kiğı Sanayici İş Adamları Derneği (KİSİAD) üyesi ve Kocaeli Bingöllüler Derneği yönetiminde yer alan Sal, “Memleketimiz için elimizden ne geliyorsa yapmak için tüm gayretlerimiz ile çalışacağız. Biz memleket sevdalısıyız memleketimiz için varız. Başlamış olduğumuz bu hizmetler ile Yedisulu üreticilerimize katkıda bulunacağız” dedi.

HEDEF MARKALAŞMA!


www.yedisufasulyesi.com hakkında bilgi veren Sal, şu değerlendirmeleri yaptı:

“İnsanlar kurmuş olduğumuz web sayfamızda fasulyemize 7:24 ulaşacaklar ve bizler kargo üzerinden Türkiye de her yere her noktaya fasulyemizi ulaştırmış olacağız.  Yedisu fasulyemizle ilgili şu anda kurumsal kimlik oluşturduk. Fasulyemiz logolu poşetler ile müşterilerimize yollayacağız.

“Biz şirketimiz olarak Yedisu’lu bütün üreticilerimiz ile görüşüyoruz amacımız üretime daha çok katkı sağlamaktır bu sene maalesef Yedisu fasulyemiz için kurak bir dönem geçirdik susuzluktan ötürü üreticimiz çok fazla verim alamadı.

“Bundan sonraki hedeflerimiz Yedisu fasulyemizi Türkiye’de bir marka yapmak ve fasulyemizden söz ettirmektir.

“Müşterilerimiz için sosyal medya hesaplarımızı kurduk web sayfamızda satış yapıyoruz. Whatsapp iletişim numaramız olan 0533 015 41 12 numaralı hattımızdan da müşterimize cevap vermekteyiz.” 


Haber okunma sayısı: 915

Haberin etiketleri:

Yedisu fasulyesi marka olacak
GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1089 hit, 370 ziyaretçi, 409 ziyaret
Bu ay:
5374 hit, 2203 ziyaretçi, 2656 ziyaret
Toplam:
765980 hit, 241659 ziyaretçi, 335642 ziyaret