• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

BİNGÖL

SANCAK İLÇE OLMALI!

-sancak-ilce-olmali 30 ilde uygulanan büyükşehir yönetim yapısının genişletilerek bütünşehir olacak 51 il içinde yer alan Bingöl’de, mahalle statüsüne düşecek olan beldelerden Sancak Belde belediyesi, ilçe olması

Kiğı Erzincan yolu, 2019 da tamamlanacak!

-kigi-erzincan-yolu-2019-da-tamamlanacak 2018 yılı Bingöl il Koordinasyon Kurulu toplantısında sunumunu gerçekleştiren Karayolları bölge müdürü Ahmet Gülşen, “Kiğı Yedisu arasındaki 5 tünel bitti. 5 tünel daha bu yıl bitirilecek.

FEDAŞ SANCAK’TA YERLERDE

-fedas-sancakta-yerlerde Bingöl'de yoğun kar yağışının ardından Sancak bölgesi köylerinde elektrik direklerinin devrilmesi nedeniyle dört gündür elektrik kesintisi yaşanıyor.

Çifte Karne sevinci yaşadılar

-cifte-karne-sevinci-yasadilar İstanbul’da ikamet eden Hasan Lütfi Dilsiz, doğup büyüdüğü Adaklı Karaçubuk köyü ilk ve ortaokulunda eğitim gören 220 öğrenciye karne günü çifte sevinç yaşattı.

60 Bin öğrenci karne aldı

-60-bin-ogrenci-karne-aldi Bingöl'de 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminin yarıyıl tatili nedeniyle 60 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.

Bingöl Üniversitesinde proje başvuruları başladı

-bingol-universitesinde-proje-basvurulari-basladi Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulan PİKOM tarafından belirlenen başlıklarda proje başvuruları başladı.

Karlıova Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu yenilendi

-karliova-huseyin-husnu-tekisik-ortaokulu-yenilendi Karlıova ilçesinde 16 derslikli Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık ortaokulu düzenlenen törenle açıldı.

KAÇAK AVCILARA AĞIR CEZA

-kacak-avcilara-agir-ceza Bingöl'de koruma altında olan yaban keçisini avlayan 4 kişi suçüstü yakalandı.

“Trafik sorunlarına karşı duyarsızlar”

-trafik-sorunlarina-karsi-duyarsizlar Şehir içi trafiğinde yaşanan aksaklıklarla ilgili çözüm önerilerini sunduklarını söyleyen Şoförler Odası Başkanı Ali Bayram, ilgili kurum ve kişilerin bu çözümlere karşı duyarsız

TEBRİKLER (!)

tebrikler- Ak Parti 6. Olağan kongresinde aday adaylık dönemi ve aday belirlendikten sonraki süreci tüm aday adaylarını kucaklayan bir yöntemle idare eden, yedi ilçe ve dört belde’den olağanüstü stratejik yönetim

"Üniversitemiz Büyümeye Devam edecek"

-universitemiz-buyumeye-devam-edecek Bingöl Üniversitesi, İlahiyat, Diş ve Sağlık bilimleri fakülteleri için yeni bina yapacak. Ayrıca 4 bin metrekare üzerine bölgenin en donanımlı hayvan hastanesi inşa edilecek.

Zazaca tiyatroya yoğun ilgi

-zazaca-tiyatroya-yogun-ilgi Bingöl Belediyesi Şehr-i Bingöl Tiyatrosu’nun Zazaca olarak sahnelediği ‘Aqıl Şenık Bar Gırun’ ve ‘Hamlet’ oyunları yoğun ilgi görüyor.

ÇİFTÇİYE TARIMSAL DESTEK TOPLANTISI

-ciftciye-tarimsal-destek-toplantisi Bingöl Ziraat Odası ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından çiftçilere tarımsal destek ve hibeler anlatıldı.

“TOKİ konutlarına yapı izni verilmeyecek”

-toki-konutlarina-yapi-izni-verilmeyecek TOKİ konutlarını yıkarak, mevcut yeşil alanları dâhil ederek yeni yapı yapmak isteyen müteahhitlere belediyeden net cevap: Yapı izni verilmeyecek!

TAVZDER 9. ÖDÜL GECESİ

tavzder-9-odul-gecesi Bingöl'ün en aktif sivil toplum kuruluşlarından olan Bingöl Tavz Kültür ve Kalkınma Derneği (TAVZ DER) Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirdiği 9. Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi

Bingöl'ün tanınmış alimlerinden Molla Ali vefat etti

-bingolun-taninmis-alimlerinden-molla-ali-vefat-etti Bingöl’ün tanınmış alim ve kanaat önderlerinden Molla Ali Arslan, tedavi gördüğü Bingöl Devlet hastanesinde vefat etti.

ByLock'tan 16 kişi tahliye edildi

-bylocktan-16-kisi-tahliye-edildi Bingöl'de FETÖ'nün haberleşme programı ByLock nedeniyle tutuklu bulunan 16 kişi tahliye edildi.

Depremzedelerin Beklediği Müjde Geldi!

-depremzedelerin-bekledigi-mujde-geldi Kiğı İlçesi ve çevre ilçelerin yanı sıra yurdun değişik bölgelerinde yaşanan depremlerde zarara uğrayan vatandaşlar için beklenen haber geldi. Depremzedelerin hak sahipliği ve kalıcı evlerin

Kiğı HES Barajı Enerji Üretimine Başladı

-kigi-hes-baraji-enerji-uretimine-basladi Kiğı İlçesi Peri suyu üzerinde yapılan Hidroelektrik Santrali (HES) Barajının geçici kabul işlemleri yapıldı, enterkonnekte sistemine enerji verildiği belirtildi.

Amatör Kulüplere nakdi yardım

-amator-kuluplere-nakdi-yardim Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Ekinyolu sentetik futbol sahasının yapımı ve kulüplere nakdi yardım ile ilgili işlemlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca onaylandığını müjdeledi.