• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

BİNGÖL

Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı

-gocerlerin-zorlu-donus-yolculugu-basladi Baharın gelişiyle yaz mevsimini geçirmek için hayvanlarının yüksek yaylara çıkaran göçerler, havaların soğumasıyla birlikte daha sıcak bölgelere gitmek için zorlu dönüş yolculuğuna başladı.

FIRSATÇILARA SIKI DENETİM

-firsatcilara-siki-denetim Bingöl Belediyesi zabıta ekipleri, haksız kazancın önüne geçmek amacıyla denetimlerini sürdürüyor.

Öğrencilere hayvan sevgisi aşılandı

-ogrencilere-hayvan-sevgisi-asilandi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret eden öğrenciler, barınağı gezerek hayvanları besledi.

TÜRKİYENİN BOY ORTALAMASI 1.74 METRE

turkiyenin-boy-ortalamasi-174-metre Ülkelere göre erkek boy ortalamaları belli olurken, Türkiye’deki erkeklerin boy ortalamaları 1.74 m olarak saptandı.

Bingöl Yeşil Alanlarıyla Güzelleşiyor

-bingol-yesil-alanlariyla-guzellesiyor Kentin en büyük parkı olan Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunan Barakazi; “İlimizin imajına yakışır bir şekilde 52 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz parkımızla, Hem belediye tarihindeki 82

4’üncü etap ihale edildi

-4uncu-etap-ihale-edildi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin 4’üncü etabı ihale edildi. Projenin son etabı da önümüzdeki günlerde ihale edilecek.

Yılmaz: Hedefimiz Bingöl'ü dünyaya tanıtmaktır

-yilmaz-hedefimiz-bingolu-dunyaya-tanitmaktir AK Parti Bingöl milletvekili ve Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uluslararası Bingöl Film Festivali'yle beraber Bingöl'ü dünyaya açmak istediklerini belirtti.

Kentsel Dönüşüm Hazırlıkları Başladı

-kentsel-donusum-hazirliklari-basladi Kentsel dönüşüm projesinde iki etabın yapımını üstlenen yüklenici firma, şantiye kurulumuna başladı. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra projenin yapımına start verilecek.

Balık Yetiştiriciliği İçin Çalışmalar Başladı

balik-yetistiriciligi-icin-calismalar-basladi Bingöl’de bulunan akarsu ve bu akarsular üzerinde yer alan baraj göllerinde, balıkçılık ve yavru üretimi potansiyeli konusunda ön etüt ve fizibilite çalışmaları yapıldı.

AÇIKBAŞ: AF OLACAKSA ADİL OLMALIDIR

-acikbas-af-olacaksa-adil-olmalidir HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş Karlıova İlçe Teşkilatı ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu

Kozlu Köyü Yollarının Asfaltlanmasını İstiyor

-kozlu-koyu-yollarinin-asfaltlanmasini-istiyor Adaklı ilçesine bağlı Kozlu Köylüleri yıllardır yapılamayan dört km. yollarının asfaltlanması için umutlarını milletvekili Feyzi Berdibek’e bağladıklarını dile getirdiler.

Kömür Madeninin Üstündeki Toprak Yanıyor!

-komur-madeninin-ustundeki-toprak-yaniyor Bingöl Sancak beldesi bölgesine bağlı Sütgölü Köyünde geçen hafta başlayan toprak yangını, köylüleri tedirgin etmeye devam ediyor.

Bingöllü Müftü Kazada Hayatını Kaybetti

bingollu-muftu-kazada-hayatini-kaybetti Hakkari'nin Çukurca ilçesinde görev yapan Bingöllü Müftü, Yunus Sanır trafik kazasında hayatını kaybetti.

Silikozis Hastaları Ölüyor, Türkiye Seyrediyor!

-silikozis-hastalari-oluyor-turkiye-seyrediyor Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay köyünde yaşayan silikozis hastaları bir bir ölürken yetkililerin sadece seyrediyor olması, çaresiz hasta yakınlarını kahrediyor.

Uğur Dündar Slikozis hastalarını yazdı

ugur-dundar-slikozis-hastalarini-yazdi Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Slikozis hastasının hikayesini kaleme aldı.

BARAKAZİ: “KAÇAK YAPIYA İZİN YOK”

-barakazi-kacak-yapiya-izin-yok İnönü Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarına ait arsa üzerinde bulunan işgaliye, Başkan Barakazi’nin talimatıyla yıkıldı. Barakazi; “Kaçak yapıya, işgaliyeye kesinlikle izin verilmeyecektir” dedi.

FKA YÖNETİMİ ELAZIĞ’DA BULUŞTU

-fka-yonetimi-elazigda-bulustu Elazığ’da ‘Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı’ yapıldı. Toplantıda, bölge illerinde uygulanan yatırımlar ve projeler ele alındı.

Mantı: “İhtiyaçlarımızı adilce belirlemeliyiz."

-manti-ihtiyaclarimizi-adilce-belirlemeliyiz Bingöl Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2018 yılı 2. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Katlı otopark projesi yeniden ihale edilecek

-katli-otopark-projesi-yeniden-ihale-edilecek Bingöl Belediyesince ihalesi gerçekleştirilen katlı otopark projesi, ‘yaklaşık maliyet üzerinde teklifler verildiği, dolayısıyla kamu yararı görülmediği’ gerekçesiyle iptal edildi. 3 katlı kapalı

Çalışmalar tam gaz ilerliyor

-calismalar-tam-gaz-ilerliyor Bingöl Belediyesince devam eden altyapı ve üstyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Doğalgazdan bozulan yollar onarılırken, İnalı Mahallesi kaldırıma, yeni imar alanları da yollara kavuştu.

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ