• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

BİNGÖL

Sağlık-Der’de görev değişimi

saglik-derde-gorev-degisimi Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der) Bingöl İl Temsilciliği yönetimi yenilendi

Sülbüs Suyu Paketleme Projesi Onaylandı

-sulbus-suyu-paketleme-projesi-onaylandi Yıllardır Yayladere ilçe Belediyesi tarafından dile getirilen Sülbüs suyu paketleme projesi, Fırat Kalkınma Ajansı desteği ile yapılacak.

Ümmetin Boğuştuğu Hastalık: Milliyetçilik

ummetin-bogustugu-hastalik-milliyetcilik Özgür-Der Bingöl Şubesi’nin 2018-2019 yılı seminerler dizisinde bu ay, Bingöl Özgür-Der Şubesi yönetim kurulu üyesi Aynur Karaman’ın sunduğu “Ümmetin Boğuştuğu Hastalık: Milliyetçilik”

KOSGEB, 2018 yılında 322 Kobıye 6 milyon 350 bin destek sağladı

kosgeb-2018-yilinda-322-kobiye-6-milyon-350-bin-destek-sagladi KOSGEB, Bingöl’de 2018 yılında 322 KOBİ ve girişimciye 6 milyon 350 bin lira destek sağladı.

Kar temizleme aracı devrildi

-kar-temizleme-araci-devrildi Kiğı’da Karayolları 84. Şube Şefliği'ne ait kar temizleme aracı devrildi. Kazada sürücünün yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

2 BİN 174 KİŞİYE 12 MİLYON LİRA ÖDENDİ

-2-bin-174-kisiye-12-milyon-lira-odendi Bingöl’de İŞKUR tarafından 2 bin 174 kişiye işsizlik maaşı bağlandı, 12 milyon 975 bin 720 TL ödeme yapıldı.

Prof. Dr. Hüseyin Çelebi, Mahmut Çiftnamlı’yı kaleme aldı

prof-dr-huseyin-celebi-mahmut-ciftnamliyi-kaleme-aldi Prof. Dr. Hüseyin Çelebi, Yayladere İlçesininde birçok ilke imza atan Mahmut Çiftnamlı’yı kaleme aldı.

Hasta kadın 6 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı

-hasta-kadin-6-saatlik-calismayla-hastaneye-ulastirildi Bingöl’de kar ve tipi nedeniyle yolu ulaşıma kapanan köyde, solunum sıkıntısı yaşayan kadın, 6 saatlik çalışmanın sonucunda hastaneye ulaştırıldı.

Koç: 2018 yılı hayvan üreticileri için kriz yılı oldu

koc-2018-yili-hayvan-ureticileri-icin-kriz-yili-oldu Bingöl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doğan Koç, 2018 yılının hayvan üreticileri için bir kriz yılı olarak geçtiğini söyledi.

Kaymakam Çoşgun’un Köy ziyaretleri devam ediyor

kaymakam-cosgunun-koy-ziyaretleri-devam-ediyor Adaklı Kaymakamı Muharrem Coşgun, köylerin sorunlarını ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek için Gökçeli ve Topağaçlar köyünü ziyaret etti.

KİĞI KÖYLERİ ALTI GÜN ELEKTRİKSİZ KALDI

---kigi-koyleri-alti-gun-elektriksiz-kaldi Yoğun Kar ve fırtınadan dolayı Kiğı ilçesine bağlı Çanakçı, Sırmaçek, Alagöz ve Nacaklı köylerinde beş gündür elektriksiz olduğunu söyleyen muhtarlar: FEDAŞ’ı suçladı.

BİNGÖL EN GÜVENİLİR İL OLDU!

bingol-en-guvenilir-il-oldu Ülke genelinde asayiş olaylarında 100 bin kişiye düşen olay sayılarına göre Bingöl, en az olay işlenen iller arasında 1’nci sırada yer aldı.

Yedisu’da 6 Milyonluk Yatırım Hızla İlerliyor

-yedisuda-6-milyonluk--yatirim-hizla-ilerliyor Sağlık Bakanlığı’nın, Yedisu ilçe merkezine 6 milyon TL yatırımla inşa etmeye başladığı Yedisu İlçesi ASM, TSM ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile lojman yapım işi çalışmaları

Kar, fırtına, gece gündüz demeden çalışıyorlar!

-kar-firtina-gece-gunduz-demeden-calisiyorlar Bir hafta süren yoğun kar ve tipi sürecinde İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan UMKE ve 112 Acil ekipleri gece gündüz demeden hastalara yetişti.

Fırtına, hastaya ulaşmaya engel olmadı

-firtina-hastaya-ulasmaya-engel-olmadi Kiğı İlçe merkezine 35 km uzakta bulunan Sabırtaşı – Xaror Köyünde ikamet eden iki hastayı kar, kış, gece gündüz demeden olağanüstü hava muhalefetine rağmen özel idare araçlarıyla Kiğı

MİLLİ CİHAZLAR SAYESİNDE 1 SAATTE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

-milli-cihazlar-sayesinde-1-saatte-sagligina-kavustu MİLLİ CİHAZLAR SAYESİNDE 1 SAATTE SAĞLIĞINA KAVUŞTU, 2 GÜNDE TABURCU OLDU. Yıllardır aldığı ilaç tedavisine rağmen sağlığına kavuşamayan hasta, Bingöl Devlet Hastanesi’nde tamamen yerli ve

Yedisu’da yaşlılar yalnız değil!

-yedisuda-yaslilar-yalniz-degil İlçede “Yaşlılar Artık Yalnız Değiller” projesi hayata geçirildi.

Gündoğdu, Yılın İdarecisi Seçildi!

-gundogdu-yilin-idarecisi-secildi Eski Kovancılar Kaymakamı olan Bingöllü hemşerimiz Hasan Gündoğdu, “10 Ocak Türkiye İdareciler Günü” Ödül Töreni’nde Vali Dr. Vecdi Gönül Güvenlik Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

TARIM, KAR KIŞ DEMEDEN ÇİFTÇİLERİ BİLGİLENDİRİYOR!

tarim-kar-kis-demeden-ciftcileri-bilgilendiriyor Bingöl İl Tarım Müdürlüğü ve ŞÜTAŞ personelleri olumsuz hava koşullarına rağmen köy köy gezip çiftçileri bilinçlendiriyor.

Bingöl Elazığ Karayolu Ulaşıma Kapandı

bingol-elazig-karayolu-ulasima-kapandi Bingöl'de aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ