• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BİNGÖL

Yazar Ahmet Kasımoğlu vefat etti

yazar-ahmet-kasimoglu-vefat-etti 20.000’den Fazla Kelimenin Bulunduğu “Kürtçe Bitki Adları Sözlüğü”nün Yazarı Ahmed Dirihî (Ahmet Kasımoğlu) Vefat Etti.

Eğitimci Ahmet Koçibar vefat etti

-egitimci-ahmet-kocibar-vefat-etti İstanbul’da faaliyet yürüten Bingöl Dayanışma Vakfı BİNDAV kurucusu, eski İstanbul İl Millî Eğitim müdür yardımcısı hemşerimiz Ahmet Koçibar, uzun zamandır tedavi gördüğü ilik kanserine yenik

Deprem Konutlarına Ödenek Sorunu!

deprem-konutlarina-odenek-sorunu 3 Aralık 2015 tarihinde Kiğı bölgesinde meydana gelen 5,5 şiddetindeki depremin ardından Kiğı, Adaklı, Yayladere, Yedisu ve Sancak’ta ağır hasarlı ev ve ahırların yerine yenisinin yapılması, bir

Karaaslan: “Çabakçur deresi ıslah edilseydi, bu kızlar orada ölmeyebilirdi”

karaaslan-cabakcur-deresi-islah-edilseydi-bu-kizlar-orada-olmeyebilirdi Karaaslan; “Bu dere ıslah edilmiş olsaydı, üst havza tedbirleri bakımından ya da bu projeler üst havzadan başlasaydı, bu çocuklar düştüğü yerden kalkabileceklerdi, başka çocuklar ölmeden

Kiğı Şehitleri Memleketlerine Uğurlandı

kigi-sehitleri-memleketlerine-ugurlandi Tunceli’nin Pülümür İlçesinde yürütülen operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen Kiğı Jandarma Alayı Komutanlığında görevli J.Ast. Çvş. Ferdican Altunkaş ve Jandarma Uzman Çavuş Halil

ÇİFTÇİLER SÜTAŞ’A HAZIRLANIYOR

---ciftciler-sutasa-hazirlaniyor Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından üreticilere ve besicilere, Sütaş Entegre Tesisi ve Modern hayvancılık eğitimleri veriliyor.

KÖYDES’e 37 milyon 301 bin TL tahsis edildi

-koydese-37-milyon-301-bin-tl-tahsis-edildi Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Valimiz Kadir Ekinci başkanlığında yapıldı.

“TARIM POLİTİKALARI ÇİFTÇİYİ SOĞUTUYOR

tarim-politikalari-ciftciyi-sogutuyor 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle konuşan Bingöl ZMO İl Temsilcilisi Erdoğan Yener, eksik tarım politikalarının çiftçiyi çiftçilikten soğuttuğunu söyledi.

“Aile kurumunun sağlam olduğu toplumlarda güçlü bireyler yetişir”

--aile-kurumunun-saglam-oldugu-toplumlarda-guclu-bireyler-yetisir Bingöl Valisi Kadir Ekinci, aile ve annelik kurumunun sağlam olduğu toplumlarda güçlü ve faydalı bireylerin yetiştiğini söyledi.

LİSELİ 2 GENÇ KIZ DEREDE BOĞULDU

liseli-2-genc-kiz-derede-boguldu Bingöl Çapakçur Deresi'nde düşen 2 lise öğrencisi kızın cesedi bulundu.

Bingöl Barosundan açıklama:YSK, tarafsız olmadığını tescillemiştir

bingol-barosundan-aciklamaysk-tarafsiz-olmadigini-tescillemistir “YSK, TARAFSIZ OLMADIĞINI TESCİLLEMİŞTİR” Bingöl Baro Başkanı Av. Hanifi Budancamanak, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin iptali ve tekrarlanması yönündeki kararıyla bağımsız ve

Baba kız aynı üniversiteden mezun oldu

baba-kiz-ayni-universiteden-mezun-oldu Galip Akengin (47), kızım Rabia Akengin (22) ile Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan mezun oldu.

Kiğı'lı Öğrencilerin 12 projesi onaylandı

kigili-ogrencilerin-12-projesi-onaylandi Kiğı ilçesinde ilk defa 4006 Tübitak Projeleri için başvurulan 12 proje onaylandı. Fuat Dağıstanlı Çok Programlı Lisesinde sergilenen projeler, büyük ilgi uyandırdı.

Öğrencilerden farkındalık için çevre temizliği

-ogrencilerden-farkindalik-icin-cevre-temizligi Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen ‘Hami Projesi’ kapsamında Bingöl Belediyesi, Hürriyet Koleji ve Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, ‘Temiz çevre, temiz Bingöl’

Bingöl Ovası'nda lale zamanı

----bingol-ovasinda-lale-zamani Bahar mevsimiyle beraber Bingöl Ovası'nı kızıla boyayan lalelerin oluşturduğu manzara, görenleri adeta büyülüyor.

Arıkan Kahvecileri uyardı!

-arikan-kahvecileri-uyardi Kahvehane esnafıyla bir araya gelen Başkan Arıkan; “Halkımızın yüzde 90’ının talepleri arasında yer alan kaldırım işgali sorununa köklü çözüm getirmek için kararlıyız. Önceliğimiz

Bin 536 kişi deprem de hayatını kaybetti

----bin-536-kisi-deprem-de-hayatini-kaybetti Bingöl AFAD İl Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, Bingöl'de 1934 - 2003 yılları arasında meydana gelen depremlerde toplamda bin 536 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı.

Sele kapılan çocuğun cansız bedenine ulaşıldı

sele-kapilan-cocugun-cansiz-bedenine-ulasildi Bingöl'ün Genç ilçesinde sel sularına kapılan 13 yaşındaki kız çocuğunun cansız bedenine ulaşıldı.

Yayladere’li öğrencilerin 11 projesi TUBİTAK’tan onay aldı

----yayladereli-ogrencilerin-11-projesi-tubitaktan-onay-aldi Yayladere ilçesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında Yayladere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerin hazırladığı 11 proje kabul edilerek, Yayladere Çok Programlı Anadolu Lisesinde sergilendi.

Yerli tohum sebze fideleri satışa çıktı

yerli-tohum-sebze-fideleri-satisa-cikti Bingöl'de üniversite tarafından seralarda yerli tohumlardan üretilen sebze fidelerinin satışına başlandı.