• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

PKK Sığınakları İmha Edildi

pkk-siginaklari-imha-edildi

Yayladere ilçesi kırsalında tespit edilen sığınaklarda bölücü terör örgütüne ait 3 farklı sığınakta 9 adet tüp ile çok sayıda malzeme ele geçirildi. Valilikten yapılan açıklamada, kullanılan sığınaklar ve malzemelerin imha edilerek kullanılamaz hale getirildiği açıklandı.
19 Ekim 2020 Pazartesi 14:23

 

Bingöl’ün Yayladere ilçesi kırsalında tespit edilen sığınaklarda bölücü terör örgütüne ait malzeme ele geçirildi. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ve Kiğı Jandarma Komando Alay Komutanlığı unsurlarınca yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde 14 Ekim 2020 tarihinde Bingöl İli Yayladere İlçesi kırsalında icra edilen operasyon neticesinde yapılan arazi aramasında meşelik, sık ormanlık alan içerisinde çalılık alana gizlenmiş vaziyette tespit edilen (3) farklı sığınakta malzeme ele geçirilmiştir. Operasyon bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan sığınaklar ve malzemeler imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER(7) Adet 12 Kg’lık Tüp,

(2) Adet 6 Kg’lık Tüp,

(20) Metre Akım Taşıyıcı EYP Kablosu,

(1) Adet Soba,

Muhtelif Yaşam Malzemesi ele geçirilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” 

 


Haber okunma sayısı: 1945Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ