• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
YILMAZ GÜNDÜZ

Okullarda Ağaçlandırma Etkinliği

okullarda-agaclandirma-etkinligi

Bingöl’de TEMA Vakfı tarafından, TBMM Vakfı Fen Lisesi ise Karşıyaka Anadolu Lisesi’nde ağaçlandırma etkinlikleri düzenlendi.
16 Nisan 2018 Pazartesi 21:41

  

Bingöl’de TEMA Vakfı tarafından, TBMM Vakfı Fen Lisesi ise Karşıyaka Anadolu Lisesi’nde ağaçlandırma etkinlikleri düzenlendi.

Ağaçlandırma çalışmalarını okul ve kamu alanında devam eden TEMA Gönüllüleri, İl Temsilcisi Cuma Karaaslan’ın düzenlediği etkinlik ile Bingöl Fen Lisesi ve Karşıyaka Anadolu Lisesi ile bir araya geldi.

Etkinlik, ilk olarak Karşıyaka Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. Öğrenciler, öğretmen ve idarecileri ile bir araya gelen TEMA gönüllüleri, işitme engelliler için ağaçlandırma faaliyetleri gerçekleştirdi.Okul bahçesinde işitme engellilere yönelik düzenlenen etkinlik ile ortak konuşma dili ağaç toprak ve su konuları işlenerek eğlenceli bir çalışma yapıldı.

TEMA gönüllüleri ve katılımcılar daha sonra Fen Lisesi TEMA ve Çevre kulübü gönülleri ile fen lisesi bahçesinde ağaçlandırmaya devam etti. Okul bahçesinde Fen Lisesi TEMA çevre kulübü ve öğrencilerince düzenlenen çalışma öğleden sonra okul bahçesinde düzenlenen toprak alanda gerçekleşti.

Okul bahçesinde 10 sınıfa dikim uygulama ile 42 adet sedir dikilen etkinlik ile fen lisesi öğrencilerinin bilim sanat ve sosyal alanda ortak gelişimleri ile devam edeceği belirtildi. Öğrencilerin ağaç dikiminde adeta yarıştığı etkinlik ile okul bahçesinde tüm boş alanlar değerlendirildi. 

 


Haber okunma sayısı: 1063

ZİYA BUYANKARA  - MHP


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ