• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

Nöbetçi Kulübesi Meclise Taşındı

nobetci-kulubesi-meclise-tasindi

14 Haziran’da Karlıova ilçesinde meydana gelen depremde Jandarma Karakolu içerisindeki nöbetçi kulübesinin yıkılması olayını meclise taşıyan İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, yapılan nöbetçi kulübesinin müteahhidi ve kontrolü hakkında soruşturma başlatılmalı” dedi
09 Temmuz 2020 Perşembe 13:50

Bingöl’de 14 Haziran’da meydana gelen depremin ardından bölgeyi ziyaret eden İYİ Parti heyetinden Mersin Milletvekili Behiç Çelik, mecliste verdiği önergede şunları söyledi:

“14 Haziran’da Bingöl’de meydana gelen deprem 1 şehit, 1 yaralı ve maddi hasara neden olmuştur. Nasıl olur da, Jandarma karakolunun nöbet kulübeleri yıkılır? Bunu anlamak mümkün değildir. Karlıova’ya giderken, karayolu satıhı oldukça bozuk olduğunu gördük. İlçe merkezinin de bakıma ihtiyacı var. Karlıova’nın her yeri mera, tarla ve yayla… Yöresel gelişme bağlamında hiç bir gelişme yapılmamış. 16 Haziran’da görüştüğümüz insanlar, ‘adım geçmesin’ diyerek korkularını ortaya çıkarmıştır. Korku rejimi, buraya kadar sinmiştir.

Kaynarpınar Köyü ziyaretimizde, bu köyde bulunan jandarma karakolunu da ziyaret ederek başsağlığı dileklerimizi ilettik. Yıkılan nöbetçi kulübesini de yakından görme fırsatımız oldu.  Burada anlaşılıyor ki, çöken 2 kule, proje hatası, kontrol edenlerin ihmali veya müteahhitlerin yolsuzluğu – hırsızlığı nedeniyle bu şehidimizi vermiş olabiliriz. Bu vahim bir durumdur. Derhal soruşturma açılmalı, sorumlular ortaya çıkararak cezalandırılmalıdır.”


Haber okunma sayısı: 1909Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ