• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

Molla Abdulhakim Arpacık Vefat Etti

molla-abdulhakim-arpacik-vefat-etti

Adaklı'nın yetiştirdiği muhterem Molla Abdulhakim Arpacık tedavi gördüğü Bingöl Devlet hastanede yakalandığı Covid-19 nedeniyle vefat etti.
17 Eylül 2020 Perşembe 01:20


 Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bingöl ziyaretinde Bingöl'ün alim ve kanaat önderlerini davet etmiş, Molla Abdulhakim Arpacık ile özel olarak ilgilenmişti.

Bingöl ve çevresinin tanınmış alim ve kanaat önderlerinden Arpacık, yakalandığı koronavirüs nedeniyle bugün hakkın rahmetine kavuştu. 

 

Bir süredir rahatsızlığından dolayı tedavi gören bölgenin tanınmış âlimlerinden Arpacık,  bugün hakkın rahmetine kavuştu.

Molla Abdulhakim Arpacık, cenazesi ailesi,  sevenleri ve talebeleri tarafından alınıp, Adaklı ilçesinde aile mezarlığında defnedildi.

Molla Abdulhakim Arpacık kimdir?

Aslen Adaklı'ya bağlı Sevkar seyitlerinden olan Molla Abdulhakim Arpacık, hayatını ilme adayarak, değişik yerlerde bulunan medreselerde birçok talebe yetiştirdi.
Çektiği büyük zorluk ve sıkıntılara rağmen medreselerde öğrencilere Arapça ve İslami ilimler vermeye devam etti. Yetiştirdiği talebeler, bölgenin değişik yerlerine giderek medrese eğitiminin yaygınlaşmasını sağladı. Bölgede saygı ve hürmet gösterilen âlimlerinden olan Arpacık, yaşadığı bölgede halk arasında meydana gelen küskünlükler ve ihtilafları çözerek devamlı insanların başvurduğu ve anlaşmazlıklarını götürdüğü merci haline gelen alimlerdendi. Molla Abdülhakim Arpacık, İlerlemiş yaşı dolayısıyla hastanede tedavi görürken, yakalandığı koronavirüs nedeniyle vefat etti. 


Haber okunma sayısı: 4326Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ