• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Koca Çınarların Yüzü Gezi İle Güldü

koca-cinarlarin-yuzu-gezi-ile-guldu

Yedisu ilçesinde evlerinden çıkma imkânı olmayan yaşlılara yönelik Erzurum’a gezi düzenledi.
03 Nisan 2019 Çarşamba 00:10

  

 

Yedisu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından Erzurum’a tarihi gezi düzenledi. Evlerinden çıkamayan yaşlılar ilk defa gezerek tarihe yolculuk etti. İlçede yaşayan yaşlı vatandaşların katıldığı Erzurum gezisinde tarihi yapılar ve mekânlar gezdirildi. Gezide evlerinden çıkma imkânı bulamayan Yedisu ilçesinin yaşlı yüzleri ilk defa güldü.

İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu’nun talimatıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner’in ‘Koca Çınarların Yüzü Gülecek’ Projesi ile yaşlılarda terk edilmişlik duygusunun etkisini hafifletmek, duygusal tükenmişlikleriyle mücadele etmelerinde yardımcı olmak amacıyla düzenlenen geziye ilçeden 25 yaşlı vatandaş katıldı.Gezide bir rehber sürekli olarak gezilen yerler hakkında gruba bilgilendirme yaparken, Kongre Binası, Abdurrahman Gazi Türbesi, Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Kale, Lalapaşa Camisi, Yakutiye Medresesi, Müze, Rüstem Paşa Kervansarayı (Taşhan) gezilen noktalardan başlıcalarıydı.

Yedisu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner yaptığı açıklamada,  ‘’25 yaşlı vatandaşımızı Erzurum ilinin tarihi, dini ve kültürel yerlerini profesyonel rehber eşliğinde gezdirdik. Üzerimizde büyük emekleri olan değerli büyüklerimizi farklı bir atmosfere taşımak ve onları  tarihi mekanlarla buluşturmak için böyle bir gezi programı düzenledik. Evlerinden çıkma imkanı olmayan büyüklerimizi gezdirerek onların gönüllerini hoş tutmaya çalıştık’’ dedi.

Bu anlamlı ve güzel gezi ile ilgili büyük moral bulduklarını ifade eden yaşlılar, katkılarından dolayı Yedisu Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu’na ve kendileriyle yakından ilgilenen SYDV Müdürü Murat Döner’e, personellerden Cemil Özege ve Harun Kırtay ‘a teşekkürlerini ilettiler.

 

 


Haber okunma sayısı: 1030Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
7 hit, 6 ziyaretçi, 6 ziyaret
Bu ay:
6543 hit, 2800 ziyaretçi, 3246 ziyaret
Toplam:
788685 hit, 249885 ziyaretçi, 347054 ziyaret