• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kiğı'lı Öğrencilerin 12 projesi onaylandı

kigili-ogrencilerin-12-projesi-onaylandi

Kiğı ilçesinde ilk defa 4006 Tübitak Projeleri için başvurulan 12 proje onaylandı. Fuat Dağıstanlı Çok Programlı Lisesinde sergilenen projeler, büyük ilgi uyandırdı.
07 Mayıs 2019 Salı 01:13

  

 

TÜBİTAK4006 Bilim Fuarına, Kiğı Fuat Dağıstanlı Çok Programlı Anadolu Lisesinin başvurmuş olduğu 12 projeyi destekleme kararı alındı.

Kiğı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, toplam 48 alanda yapılan başvuruda TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Fuat Dağıstanlı Çok Programlı Lisesinin başvurmuş olduğu 12 projeyi destekleme kararı alındı.Destekleme kararı alınan projelerin, Farklı Noktalardaki İçme ve Kullanma sularının PN Değerinin Belirlenmesi, Kividen DNA İzolasyonu, Biyotabu, Işıklı Bakteri Hücresi, Nefes Al ver, Güneş Sistemi, John NASH´ın Oyun Teorisi, Sosyal Medyanın Dile Etkisi, Olasılık Oyunu, Güneş Enerjisi ile Yemek Pişirmek ve Akıllı Telefon Kulübesi olduğu belirtilen açıklamada, Destek alan Projeler, Öğretmenlerin danışmanlığında öğrenciler tarafından hazırlandığı ifade edildi.

Bilim Olimpiyatlarının Açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin Yalçın, Belediye Başkan Vekili Recep Özçelik, Şube Müdürü Selahattin Akıncı, Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlüleri okul müdürleri öğretmenler katıldı.

Protokol ekibi bütün projeleri tek tek inceleyip öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın yaptığı açıklamada; “Tübitak Projelerine ilçe olarak ilk defa başvurmamızın önemli olduğunu, projelerde emek sarf eden idareci öğretmen ve öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi. Yalçın, bundan sonraki yıllarda bu sayıyı artırmak için gayret sarf edeceklerini söyledi. 2023 Eğitim Vizyonu ile birlikte mevcut imkanlar çerçevesinde birçok alanda projeleri öğretmen ve öğrencilerimiz ile yürütmek istiyoruz” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 2555Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ