• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
YILMAZ GÜNDÜZ

Kiğı’da Geleneksel Kadınlar Günü Coşkuyla Kutlandı

kigida-geleneksel-kadinlar-gunu-coskuyla-kutlandi

Kiğı ilçesinde beş yıldır geleneksel olarak düzenlenen “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” programı, kapalı spor salonunda gerçekleşti. Kapıdan her gelene hediye çantası ile karşılayan belediye ekibi, çekiliş ile 22 çeyrek altın ve yüzlerce hediyenin dağıttı.
11 Mart 2019 Pazartesi 23:48

 

Dünya Emekçi Kadınlar günü programına İlçe Kaymakamı Onur Yeniay, Belediye başkanı Yılmaz Gündüz, ilçede görev yapan askeri ve emniyet yetkilileri, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

GÜNDÜZ: “KADIN DÜNYA’DIR, DÜNYA KADINLARLA DEVAM EDİYOR”

Program öncesi gazetemize açıklamalarda bulunan başkan Yılmaz Gündüz, “kadın anadır, kısacası dünyadır. Kadın olmadan dünya olmaz. Bizler kadınlara yani annelere, anne adaylarımıza değer veriyoruz. Bu bizim öz kültürümüzdür. Kiğı Belediye başkanlığına seçildiğimden bugüne kadınların hizmetinde olduk. Beş yıldır düzenli olarak her seferinde biraz daha üstüne katarak hediyelerle, “Dünya Emekçi Kadınlar Gününü”  zenginleştirmeye çalıştık. Bugün de görüldüğü gibi bir önceki kadınlar gününden daha kalabalık ve artık her sene beklenen bir etkinlik haline gelmiştir. Sanatçılarımızla, çocuklarımızla eğlence dolu doya doya bir gün yaşattık. Spor salonun girişte her Kadın’a hediyelerimizin yanı sıra ikramlar ve ardından çekilişle kişisel hediyeler ve 22 altın dağıttıklarını söyledi.

Beş yıldır geleneksel olarak düzenlediğimiz kadınlar günü ile unutulmaz olumlu tepkiler aldıklarını belirten Gündüz, Annelerimiz, bacılarımız, eşlerimiz ve çocuklarıyla bir araya geldiği bu organizasyona katılımda bulunan misafirlerimize, sanatçılarımıza, basın mensuplarımıza, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarım” dedi.Kadınlar gününe katılan sanatçı Erhan Emektar ve ekibinin okuduğu Türkçe ve Kürtçe türkülerle davetlilere coşkulu bir gün yaşattılar.

 


Haber okunma sayısı: 789

ZİYA BUYANKARA  - MHP


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ