• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kiğı Bilice yolu programa alındı

kigi-bilice-yolu-programa-alindi

Yıllardır sözler verildi ama bir türlü başlatılmayan ve adeta yılan hikâyesine dönen Kiğı Bilice yolu, 2020 yılı “Milli Savunma Bakanlığı güvenlik yolu” kapsamında birinci sırasına alındığı belirtildi.
12 Şubat 2020 Çarşamba 11:18

Kiğı Bilece yolu üzerinde 8 Köy ve 33 mezranın bulunduğunu belirten Kiğı Ak Parti İlçe başkanı Coşkun Güven, “Bu yol güzergahında iki karakol başta olmak üzere Eşme, Dallıca, Ağaçöven, Yazgünü, Açıkgüney, Sabırtaşı, Bilece ve Demirdöş köylerimizin yanı sıra 33 mezra halkımızın yıllardır beklediği asfalt yol projesi, Milli Savunma Bakanlığı güvenlik yolu kapsamında birinci sırasına alındı” dedi.

GÜVEN: “YOL PROJESİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Kiğı Ak Parti İlçe başkanı Coşkun Güven, yol projesi ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, şöyle konuştu: “Yıllardır sizin de üzerinde durduğunuz gibi, böğe halkının ivedilikle bekledikleri yolun asfaltlanması için ilçe belediye başkanımız Hikmet Özüağ ve bölge muhtarlarımız ile beraber Bingöl Milletvekilimiz, Genel Başkan yardımcımız sayın Cevdet Yılmaz ve Bingöl Milletvekilimiz Feyzi Berdibek’i makamlarında ziyaret ederek sorunlarımızı ilettik. Sayın Genel başkan yardımcımız Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Feyzi Berdibek’e heyetimize göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz, ilçemizin sorunlarına kısa süre içeresinde çözüm bulmak için gereken yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapıldı. Bilice yolumuz, Milli Savunma Bakanlığı güvenlik yolu” kapsamında birinci sırasına alındı, Eskikavak (Arik) köyümüzün de Selenk’ten köy içerisine kadar asfaltlanma sözü aldık”.

MİNİBÜSÇÜLER: “ÇİLEMİZ BİTSİN ARTIK”Bilece ve çevre köylerin Minibüs Şoförleri bu çile bitsin diyor. Şoförler adına gazetemize açıklama yapan Ali Dağlayan, “ altı yıl önce Sabırtaşı ile Bilece Solmaz arasında güvenlik yolu kapsamında yapılan yolun Kiğı’ya kadar devam edileceği söylemişlerdi ancak altı yıldır hiçbir adım atılmadı, asfalt yapılan Solmaz yokuşunda Traktör bile zorlanıyor. Yol güzergâhında yazın bile zorlanıyoruz, kar kışı yaşadığımız bu günlerde, hastalarımız oluyor, sağ olsunlar özel idare ekipleri ellerinden geleni yapıyor ancak, onların da aciz kaldığı zamanlar oluyor. Bu çile bitsin artık” diye konuştu.

DENİZ: “BU SEFER OLACAK”

Ak Parti İlçe başkan Coşkun Güven, Belediye Başkanı Hikmet Özüağ ve gurup köy yolu üzerinde bulunan Köy muhtarlarından Bilice Muhtarı Hasan Ali Deniz, bugüne kadar halkımızın yol ile ilgili çabaları oldu ama sağ olsun ilçe başkanı ve belediye başkanımızın randevu alıp Ankara’ya beraber gittiğimiz Demirdöş Muhtarı Hasan Yardak, Sabırtaşı muhtarı Ercan Baban, Acikguney Muhtarı Mustafa Bükre, Yazgünü Muhtarı Abdülaziz Koç, Ağaçöven Muhtarı Hüseyin Bektaş, Eskikavak Muhtarı Sümer Bayakır ile beraber heyetimize olan ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu yol bu sefer olacaktır” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 2795Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar

DİĞER HABERLER