• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kaymakam Ulusoy Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

kaymakam-ulusoy-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldi

İlçemizde Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı İlçe Kaymakamımız Sayın Kadir Ulusoy'un Katılımı İle Gerçekleşti
17 Eylül 2019 Salı 01:53

Sene başı müdürler kurulu toplantısının açılış konuşması ilçe Kaymakamımız Sayın Kadir ULUSOY'un açılış konuşmasıyla başladı. Eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaparak, yeni dönemin çok daha güzel ve başarılı bir dönem olması dileğinde bulundu.

 İlçemiz Kaymakamımızın konuşmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kenan BAYSU konuşmasında;2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının başarılı ve huzurlu bir eğitim ve öğretim yılı olması temennisiyle konuşmasına başladı.

Konuşmasına devam eden Kenan BAYSU Okullarımız yeni eğitim-öğretime yılına geçen yılların fiziki şartlarından farklı olarak, yeni bir eğitim-öğretim yılına başlayacaktır. Geçen yıl Kasım ayında Milli Eğitim Lojmanlarımız ; yine Kasım ayı sonuna, 29 yatak kapasiteli öğretmenevimiz faaliyete geçmiştir. Bununla birlikte öğretmenlerimizin barınma sorunu büyük oranda çözlmüştür.

Geçen yıl Mart 2019 başına kadar Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Adaklı Yatılı Bölge Orta okulumuz ve yine Adaklı İmam Hatip Ortaokulunda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmeye çalışan, Şehit Hikmet Saydan ilkokulu binalarının yapımı tamlanmış ve eğitim ve öğretime başlamıştır.   Okullarımızın yeni binalarına taşınmasıyla ilçemizde eğitim ve öğretim de fiziki şartlar tamam değişmiştir.   Bu güzel gelişmelerin eğitim ve öğretime başarı olarak yansımasını bekliyorum.

   Bizler okullarımızı sadece fiziki açıdan değil sosyal, kültürel ve akademik açıdan da en üst seviyeye getirmek durumundayız. Bu nedenle öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal girişimlerini desteklemeye devam edeceğiz.diyerek. 

  Konuşmalarına devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kenan BAYSU;

   Öğrenci ve Öğretmenlerin daha iyi bir eğitim-öğretim ortamı sağlamak için teknolojik gelişmelere ayak uydurmak ve akademik gelişmelerini takip etmek amacıyla sürekli yenilenmesinin önemini ifade etmek istiyorum. Bunu için öğrenci ve öğretmenlerimizin çeşitli projelerde görev almaları gerektiğini düşünüyorum.

  Yeni eğitim-öğretim yılında 356 temel eğitim ( ilkokul-ortaokul) öğrencimiz ve 35 lise öğrencimiz olmak üzere toplam 393 öğrencimiz, 38 araçla eğitimlerine taşımalı olarak devam edeceklerdir.

  Afet konutlarından taşıma kapsamında olmayan 52 ortaokul, 34 lise toplam 86 öğrencimize öğle yemeği verilecektir.

    Yeni dönemde öğretmen, öğrenci, veli iletişiminin daha açık olması ve okul idaresinin her zaman veli ile işbirliği yapması gerekmektedir. Özellikle taşımalı eğitim ve okul kantinleriyle ilgili güvenlik önlemlerinin ve gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Birlikte gerekli tedbirleri zaman alacağız.

    Milli Bayramların anlam ve önemine uygun olarak, milli ve manevi değerler üzerine kurulan törenler ile duygu yoğunluğu ve coşkuyla kutlanması gerekmektedir. Bu özel günleri en güzel şekilde kutlayacağız.

   Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu okul projelerimize daha çok okulumuzun katılmasını sağlayacağız. Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan kusurlarımızın sayısını artıracağız. Protokol kurallarına en iyi şekilde uyacağız. Okul bahçelerinde çevre düzenlemelerini en güzel şekilde gerçekleştireceğiz.

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kenan BAYSU'un konuşmasından sonra gündeme maddeleri görüşülerek, toplantı sona erdi...

 


Haber okunma sayısı: 1432Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER