• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kaymakam halkın arasında

kaymakam-halkin-arasinda

30 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Yayladere İlçesi’ne atanan Kaymakam Orhan Altun, kısa süre içerisinde ilçe halkıyla kaynaşmaya başladı. İlk köy ziyaretini Boğazköy’e yapan Kaymakam Altun, sıcakkanlı ve samimi duruşu ile halkın ilgi odağı oldu. Altun’un, uzatılan her eli sıcak ve ilgiyle tutması, ilçe halkını memnun etti.
17 Eylül 2019 Salı 01:38

1993 yılında güvenlik nedeniyle boşaltılan köylerden Boğazköy– Aşuran Köyü 2012 yılında yeniden yerleşime açıldı. 1968 Depreminde ağır darbe alan köyün afet konutlarını köyün Sülbüs Dağı yamacında yeniden yapılan konutlarda muhtar heyeti kuruldu. İstanbul’da faaliyet yürüten Boğazköy Dernek başkanı Mehmet Ali Akgül öncülüğünde yapılan konutlarda yaşam her geçen yıl artmaya devam ediyor.


ALTUN: KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIKTIR

Yaz aylarında tatilini köyde geçiren Boğazköy Dernek başkanı Mehmet Ali Akgül ve Muhtar Arif Akgül’ün daveti üzerine köyü ziyaret eden Kaymakam Altun, köyde gösterilen ilgi ve misafirpervelikten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Altun, “Kaymakam olarak her zaman kapımız halkımıza açıktır” diye konuştu.

ALTUN KİMDİR?

 Aslen Erzurum’un Oltu İlçesine bağlı Çanakpınar Köyü'nden olan Altun, ilkokulu kendi köyünde, orta öğrenimini Adana Ziya Paşa Ortaokulu ve lise eğitimini de Çağrı Bey Lisesi’nde tamamlamış Çukurova Üniversitesi İİBF iktisat bölümünden 2006 yılında mezun olmuştur.                          
Sırası ile Maliye Bakanlığı, GİB ve Başbakanlık DPB da uzmanlık sınavlarını kazanarak bu kurumlarda bir süre çalıştıktan sona 2011 Ocak ayında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanıp Mülki İdare Amirliği mesleğine geçiş yaptı. Daha sonra Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde kaymakamlık stajını tamamlayarak 10 Ekim 2012 ile 10 Ekim 2013 tarihleri arasında ABD’nin Virginia Eyaleti’ndeki VCU Üniversitesi’nde İngilizce eğitimi aldıktan sonra Washington Büyükelçiliği ve Newyork Başkonsolosluğu’nda staj programı, Virginia-Richmond ve Washington şehirlerindeki kamu kurumlarında bir dizi programlara katıldı. Adana’nın Feke ve Pozantı ilçelerinde kaymakam vekilliği, 15.01.2015 – 03.02.2017 tarihlerinde Sivas İli Ulaş Kaymakamlığı, 06.02.2017 - 29.08.2019 tarihilerinde Rize ili İyidere Kaymakamlığı’nı yaptı. 30.08.2019 Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Yayladere Kaymakamlığı’na atanan Altun, evli ve iki çocuk babasıdır.


Haber okunma sayısı: 1825

Haberin etiketleri:

Kaymakam halkın arasında


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER