• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

"İşçi alım yönteminiz, Bingöl halkının vicdanında mahkum olmuştur"

isci-alim-yonteminiz-bingol-halkinin-vicdaninda-mahkum-olmustur

HDP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Aydın Bürçün, Bingöl Belediyesindeki işe alımlar ile ilgili iddialara ilişkin Belediyenin verdiği cevabı eleştirdi. Bürçün, “Bizlere laf yetiştireceğine alınan personellerin kriterlerinde Bingöl’de aynı şartlara haiz binlerce işsiz üniversite mezunu gençlerin yüzüne bakıp utansınlar. Yasal olarak bir kılıf uydursanız da alım yönteminizin Bingöl halkının vicdanında mahkum olmuştur” dedi.
03 Temmuz 2020 Cuma 14:24


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Belediye Meclis Üyesi Aydın Bürçün, gündemdeki Bingöl Belediyesine işe alımlar ile ilgili iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Bürçün, açıklamasında şunları söyledi:

“Öncelikle Bingöl belediye başkanlığı olayı kişiselleştirip örtbas ederek bizlere ahlak dersi vereceklerine Bingöl kamuoyuna kendi ahlaksızlıklarının hesabını versinler. Bizlere ahlak dersi verecek en son kişidirler. Bizler Bingöl Belediye meclisi ana muhalefet partisi olarak personel alımlarına ilişkin yöntemin uygunsuzluğunu Bingöl kamuoyu ile paylaştık. Belediye başkanlığının yaptığı açıklama zaten bizlerin eleştirilerini teyit eder nitelikte. Bizlere laf yetiştireceğine alınan personellerin kriterlerinde Bingöl’de aynı şartlara haiz binlerce işsiz üniversite mezunu gençlerin yüzüne bakıp utansınlar. Yasal olarak bir kılıf uydursanız da alım yönteminizin Bingöl halkının vicdanında mahkum olmuştur. Vicdanlarda kabul görmeyen Bu ve benzeri olayların takipçisi olacağımıza Bingöl kamuoyuna bildirir saygılar sunarız.”


Haber okunma sayısı: 3560Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ