• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

HER ŞEY BİNGÖL İÇİN…

her-sey-bingol-icin

Bingöl’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede cephede ön saflarda olan kahramanlarımız her türlü övgüye layıktırlar.
19 Mayıs 2020 Salı 15:16

 

Ülke olarak bizler onların hiçbir şekilde haklarını ödeyemeyiz.

Cephede ki kahramanlarımızın yanında bir de cephe gerisinde olan mücadelenin "gizli kahramanları" var ve bu gizli kahramanlarımız mücadelelerini ve cepheye katkılarını gönüllü olarak yürütüyorlar.

Bu gizli kahramanlarımızdan Bingöl Vali Güner Orbay Ortaokulu Müdürü Mehmet Selim Anacur ve ekibinin yaptığı çalışmayı, okulda atölyeye dönüştürülen sınıfta yerinde gördük.Ebetteki bu mücadelenin Seyit onbaşıları sağlık çalışanlarımızdır. Cephe gerisinde mühimmat taşıyanlarımız ise boş durmak yerine faydalı olmaya çalışan gönüllülerimizdir.

Hızlı bir bulaş özelliğine sahip olan bu illet virüsün bir şekilde durdurulması gerekir. Sosyal yaşamın devam ettiği bir yerde hiçbir tedbir almadan bu illetten korunmak çok zor bir durumdur. İşte tam da bu noktada “Bende varım.” dedi, Vali Güner Orbay Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri ve çalışanları…

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ve tedarikçiliğinde, Vali Güner Orbay Ortaokulu Müdürü M. Selim Anacur hemen Milli Eğitim ile irtibata geçip gerekli malzemelerin temininden sonra okulda bazı alanları hemen atölyeye dönüştürmüş,  gerekli ortamı hazırladıktan sonra müdür yardımcısı Bilal Aydın ve Vedat Baydoğan ile beraber bu çalışmada kendilerine gönüllü olarak destek verebilecek bir ekip oluşturdular. Bu ekipte yer alan kıymetli öğretmen ve çalışanlar hep birlikte ülkem, insanım ve şehrim için bende varım deyip ihtiyaç duyulan coronaya karşı siperlik üretmeye başlamışlar.

Bu ekipte yer alan gönüllü kahramanlarımızın isimlerini zikretmeden geçemeyeceğim;

Okul Müdürü; M. Selim Anacur,

Müdür Yardımcısı; Bilal Aydın, Vedat Baydoğan,

Öğretmenler; Veysal Anacur, Timuçin Çinkılıç, Hatice Bürlükara, Semra Kayançiçek, A.Kadir Başbuğ, Ceylan Atalay,Teknikerler; Murat Yıldırım, Abdullah Ergin,

Memur; Faik Bozlukluhan, Necmettin Kaya, Selami Kuluman,

Siperlik üretimini okula gidip yerinde gördük. Hem sosyal mesafe kuralına uygunluk, hem de sağlıklı bir ortam vadederek çalışılıyor.

Üretilen siperliklerin kimlere ve nasıl verildiği konusu ile ilgili Okul Müdürü M. Selim Anacur ve Yardımcısı Bilal Aydın’dan bilgi aldık.

Pandemi döneminde bizler ailelerimiz ve sevdiklerimizle sağlık ve huzur içinde olalım diye bütün zamanlarını her türlü tehlike ve riske karşı işlerinin başında kalarak geçiren kurum ve kişilere, bu ürettikleri siperlikleri ücretsiz bir şekilde, talep edilen her yere götürüp teslim ettiklerini ifade ettiler.

Şimdiye kadar 3000’nin üzerinde siperlik dağıttıklarını ifade eden okul yetkilileri, siperlik dağıttıkları kurum ve yerleri de buradan ifade etmek istiyorum;

AFAD, Bankalar, İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma, Üniversite, Doğum Hastanesi, Devlet Hastanesi, Havaalanı, Eczaneler, Aile Hekimlikleri, Karlıova İlçe Milli Eğitimi ve Nüfus Müdürlüğü, Kızılay Kan Bağış Merkezi, Genç Toplum Sağlık Merkezi, bazı STK’lar ve esnaflar…

Siperlik üretiminin devam ettiğini ve ihtiyaç duyulan Kurum ve yerlere verebileceklerini ifade ettiler.

Ben buradan şehri, insanı ve ülkesi için bu zor zamanlarda cephe gerisinde de olsa elini taşın altına koyan, yüreğini toplumunun yüreğinin içine koyan öncelikle yukarıda adını zikrettiğim kişilere, sonrasında ise emeği geçen herkse çok teşekkür ediyorum.

Yine Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tedarikçiliğinde, Mesleki Eğitim Merkezi öncülüğünde, Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bingöl Halk Eğitimi Merkezi,  Karlıova, Solhan, Genç İlçeleri Halk Eğitim Merkezleri üretimi ile günde 4000 adeti aşkın maske üretildiği, toplamda elli binin üzerinde maske  üretildiği ve bu maskelerin Bingöl Valiliği tedarikçiliğinde ve koordinesinde ihtiyaç duyulan kurumlara dağıldığını buradan sizlerle paylaşmak istedim.

Bu çalışmalarda emeği geçen başta  Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürü Nusrettin Uçar, okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerine  Mesleki Eğitim Merkezi Müdiresi  Kumriye Ekineker ve yardımcısı Danyal Apuhan, Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ve ekibi, Bingöl Valisi Sayın Kadir Ekinci ve ekibi ve usta öğreticilerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Özellikle Bingöllü hemşerilerimize ve misafirlerimiz için yoğun mesai harcayan bütün Kamu Kurum çalışanlarımız ve gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyorum. Her birine sağlık ve huzur diliyorum. Her birinin Ramazan-ı şeriflerini tebrik ediyor, şimdiden herkese hayırlı Bayramlar diliyorum.

Gelecek güzel günlere hep birlikte çıkmak umuduyla…

 

Musa APUHAN

 

 

 


Haber okunma sayısı: 6129

Haberin etiketleri:

HER ŞEY BİNGÖL İÇİN…


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ