• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

FEDAŞ: Evini yapan vatandaşa, “beş yıl içinde elektrik vereceğiz”

fedas-evini-yapan-vatandasa-bes-yil-icinde-elektrik-verecegiz

Kiğı İlçesine bağlı Kuşçimeni Köyünde üç kardeş kendi arazileri üzerinde yaptıkları eve elektrik hattı talebine FESAŞ’ın “beş sene içinde verebiliriz” dediğini iddia etti.
08 Ekim 2019 Salı 17:38

  

 

Kiğı ilçesine bağlı Kuşçimeni Köyünde Aydın Denkli, “yeğenlerim Serkan Denkli ve Hüseyin Denkli ile beraber kendi arazimiz üzerine yaptığımız ev için önce Bingöl FEDAŞ il müdürlüğüne akabinde Kiğı İlçesine müracaat ettik. Kiğı FEDAŞ müdürlüğü, bize “beş yıl içeresinde elektrik bağlanır” dediğini iddia etti.

Denkli, “Bizim beş yıl daha yaşayacağımızın garantisi yok. Biz her gün 50 tl’ye mazot alarak jeneratör ile enerji ihtiyacımızı karşılıyoruz. Buna dayanacak gücümüz yok, bizler gurbette yıllarca çalıştık, köyümüze yeniden dönelim, ana baba topraklarını canlandıralım, katma değer katalım diyerek geldik, evler yaptık ama FEDAŞ bize “beş yıl içinde elektrik verebiliriz” diyor.  Enerji vermiyor, biz beş yıl boyunca elektriksiz dayanamayız, yetkililerden bu sorunuma çözüm bekliyoruz” diye konuştu.YAZICI: “YATIRIM PROGRAMINA SUNULDU”

Konu ile ilgili Kiğı FEDAŞ sorumlusu Mahmut Yazıcı ile yaptığımız görüşmede, “Biz müracaatını aldık, ailenin ev krokisini çizdik gönderdik, il müdürlüğüne sunduk, yatırım programına alındı ama bu yıl olmaz, bu sene Çanakçı Köyünde çalışmamız olacak, Kiğı’nın diğer köylerinde de bu tür talepler var, trafo ihtiyacı olan bölgede en az beş abone başvurusu gereklidir. Biz bu tür talepleri il müdürlüğüne bildiririz, yatırım programına göre yapılır ama ne zaman yapılır biz bir şey diyemiyoruz” dedi.

 

 


Haber okunma sayısı: 1458Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ