• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

DAĞ KEÇİSİ AVI İHALESİ’ İPTAL EDİLDİ

dag-kecisi-avi-ihalesi-iptal-edildi

Bingöl’de 10 dağ keçisinin ‘vurulma’ ihalesine, Erzurum 3’üncü İdare Mahkemesince yürütmeyi durdurma kararı verildi.
01 Ekim 2020 Perşembe 20:49

 Bingöl’de 10 dağ keçisinin ‘vurulma’  ihalesine,  Erzurum 3’üncü İdare Mahkemesince yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Bingöl’de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 3 Temmuz’da “av turizmi” kapsamında açılan 10 dağ keçisinin “vurulma” ihalesine Erzurum 3’üncü İdare Mahkemesince yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 3 Temmuz’da nesli tehdit altında olan 10 dağ keçisinin vurulması yönünde ihale açmıştı. Bu ihaleye karşı Bingöl Barosu, BİNÇEVDER ve Bingöl Gazeteciler Cemiyeti ve diğer STK’lar sert tepki göstermişti. Bingöl Barosu konunun takipçileri olacağını duyurmuştu. Bingöl’de dağ keçileri ve yaban keçilerinin öldürülmemesi için başlatılan imza kampanyasına binlerce kişi destek verdi.

VALİ EKİNCİ, ‘İPTAL OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM’ DEMİŞTİ 

 

Vali Kadir Ekinci, konu ile ilgili daha önce yaptığı açıklamada, “İlgili yerlerle görüşülüyor. Bu biraz bizi aşan bir konu ama ilgili yerlerle görüşülüyor, biz de ilettik aynı şekilde. İnşallah iptal olur diye düşünüyorum. Biz Bingöl’de daha önce av yapılan birçok yerde de avı yasakladık.” İfadelerini kullanmıştı. Erzurum 3’üncü İdare Mahkemesi de 10 dağ keçisinin avlanmasını kapsayan ihaleyi “telafisi güç zarar doğurabilecek nitelikte bulunması” gerekçesiyle “yürütmeyi durdurma” kararı verdi.


Haber okunma sayısı: 3674Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ