BİNYAR’DAN KURMANCÎ VE ZAZAKÎ DİL KURSU

binyardan-kurmanc-ve-zazak-dil-kursu

Ankara BİNYAR Derneği, online Kurmancî ve Zazakî eğitime başladı. Dersler Cumartesi ve Pazar günleri saat 19.00 ile 21.00 saatleri arasında Zoom programı üzerinden olacak. Ankara BİNYAR Derneği tarafından, Ankara’da öğrenim gören Bingöllü öğrencilere yönelik olarak gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek, kişisel gelişimlerine ve dil becerilerine katkı sağlamak için online Kurmancî ve Zazakî dil kursu açtıklarını duyurdu.
04 Ocak 2021 Pazartesi 12:44


Kurs kayıtlarına oldukça yoğun talep olduğunu ve başvuruların tamamlandığını belirten Dernek Başkanı Cemal Koçakelçi, “Uzun zamandır planladığımız ancak pandemi nedeniyle ertelediğimiz dil kurslarımızı online olarak yapma kararı aldık. Alanlarında uzman öğretmenlerimizle Ankara’da eğitim gören üniversite öğrencilerimize yönelik dil kurslarımızı açtık. Başvuru sayısı mevcut kapasitemizin üzerinde olduğundan başvurularımızı durdurma kararı aldık. Bu kadar yoğun bir talep olması bizleri de oldukça sevindirdi. Gençlerimizin dillerine ve kültürlerine sahip çıkmaları gurur verici bir durum. Umarım bundan sonra da kurslarımızı devam ettiririz” dedi.

Zoom üzerinden başlayan ve Kurmancî Öğretmeni Nesim Güner ile Zazakî Öğretmeni Sümeyra GÜRÇAY tarafından verilecek dersler, 02-03 Ocak 2021’de başlayıp 27-28 Mart 2021’de sona erecek


Haber okunma sayısı: 1451

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ