• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Bingöl Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu başladı

bingol-universitesinde-mezuniyet-coskusu-basladi

Bingöl Üniversitesi’nden 2017-2018 Öğretim Yılı’nda mezun olacak öğrencileri mezuniyet heyecanı sardı. İlk mezuniyet törenini gerçekleştiren ise Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü oldu. Birinci ve ikinci öğretim öğrencilerince ayrı ayrı düzenlenen mezuniyet töreninde öğrencilerin mutlulukları görülmeye değerdi.
01 Mayıs 2018 Salı 00:50

 

Enstitüler Konferans Salonu’nda düzenlenen her iki mezuniyet töreni de saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Mezuniyet coşkusunun verdiği mutluluğun gözlerinden okunabildiği öğrencileri, bu mutlu günlerinde hocaları, aileleri ve üniversite yönetimi de yalnız bırakmadı.

Sabah ikinci öğretimden mezun olan öğrenciler tarafından ilki düzenlenen programda konuşan Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hikmet Tan, “"Sizler, yolun sonuna geldiniz ve bunu tamamladınız. Bundan sonrada hayatınızda başarılar diliyorum. Umarım her biriniz, geleceğinize emin adımlarla yürür ve başarılı bir hayat sürersiniz"  dedi.

Birinci öğretim öğrencilerince düzenlenen mezuniyet törenine katılan Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, her bir öğrencinin insanlık için bir kazanç olduğunu ifade ederek, “Çıktığınız bu yolculukta burası bir duraktı, bu duraktan siz hareket ediyorsunuz. Geleceğe giden bu yolculukta sizlere başarılar ve mutluluklar diliyorum. Her birininiz önce kendiniz için, sonra aileniz, ve insanlık için faydalı birer birey olmanızı temenni ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

Programlarda bölüm birincileri birer konuşma yaparken, öğrencilere sembolik mezuniyet belgeleri de sunuldu.  Her iki program da mezun olmaya aday öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesi ile sona erdi. 


Haber okunma sayısı: 1062

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ