• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

BELEDİYE: “KİŞİLERİ HEDEF GÖSTERMEK AHLAK DIŞIDIR”

belediye-kisileri-hedef-gostermek-ahlak-disidir

Mühendis alımlarına ilişkin yaptığı açıklamada, kişilerin isimlerini alenen yazarak hedef gösteren HDP’ye cevap veren belediye; “Siyasi ahlak dışı hareket ederek suni gündemlerden beslenen bu zihniyetin gayesi hizmet üretmek değil, hizmet düşmanlığıdır. Bilinmelidir ki yapılan ve planlanan tüm hizmetler için mühendis ihtiyacı olduğu aşikârdır.”
03 Temmuz 2020 Cuma 14:21


Bingöl Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Belediye Meclis Üyesi Aydın Bürçün’ün mühendis alımlarına ilişkin yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Basın organları ve sosyal medya üzerinden maksadını aşan paylaşımlarla, özellikle kurum ve kişilerin hedef gösterildiği belirtilen açıklamada, nüfusu itibariyle insanların birbirleriyle çeşitli bağları olan ilimizde art niyetli söylem ve eylemlerin kamuoyunda karşılık görmeyeceği vurgulandı.

“Liyakatsiz alım söz konusu değil”
Mühendis ihtiyacının daha önce meclis gündemine alındığı, belediye hizmetinde elzem olan bu ihtiyacın acilen giderilmesi noktasında meclisin karar aldığı belirtilen açıklamada, gelinen aşamada sözleşmeli personel olarak girişleri yapılan mühendislerin, siyasi ideolojilerle değil, liyakat ölçüsüyle alındığı vurgulandı.


Açıklamada: “Belediyemizin mühendis ihtiyacı doğrultusunda belirlenen pozisyonlar için kadrolu değil, sözleşmeli mühendis alımları gerçekleştirilmiştir. Sözleşmeli personel alımlarında ilan şartı olmadığı bilindiği halde gerçeklikle bağdaşmayan söylemlerle kurumumuz zan altında bırakılmaya çalışılmaktadır. Öte yandan Belediye Meclis kararı ve 5393 sayılı Belediye Kanunu çerçevesinde yapılan alımlarda hiçbir usulsüzlük söz konusu olmadığı gibi liyakat şartı aranmıştır. Kanun maddesinde yer alan ‘Norm kadro ilke ve standartları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından müştereken belirlenir. Belediyenin ve bağlı kuruluşlarının norm kadroları, bu ilke ve standartlar çerçevesinde belediye meclisi kararıyla belirlenir. Belediye personeli, belediye başkanı tarafından atanır’ ifadelerini görmezden gelerek, alımlar üzerinden kurum ve kişileri hedef gösteren zihniyet hizmet düşmanıdır” ifadelerine yer verildi.

Haber okunma sayısı: 3656Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ