• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Ağırbaş: Belediyeler de keyfi alımlar devam ediyor

agirbas-belediyeler-de-keyfi-alimlar-devam-ediyor

Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanı Muhittin Ağırbaş tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bingöl Belediyesinde keyfi alımlarını devam ettiğini, bunu gören ilçe belediyeleri de bu yöntem ile adamcılığı kendilerine meşru gördüklerini söyledi.
29 Haziran 2020 Pazartesi 21:03

Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamadan satır başları şöyle:

“YENİ İŞE ALINAN KİŞİLER, YÖNETİCİLERİN AKRABALARI”

“17 Haziran 2020 tarihinde yaptığımız basın açıklamasında ilansız ve habersiz bir şekilde belediyeye 3 mühendisin alındığını, bunlardan birinin Belediye Başkan yardımcısı Yaşar Demir’in oğlu olduğu iddialarını sormuştuk. Fakat konunun muhatapları olan Sn. Cevdet Yılmaz, Sn. Feyzi Berdibek ve Belediye başkanı Erdal Arıkan iddia edilen konu hakkında her hangi bir açıklama yapma gereği duymadıkları gibi ertesi gün aynı şekilde ilansız ve duyurusuz olarak tekrar alım yaptılar. Yeni alınan kişilerin Ak Partili yöneticiler, AK Parti Belediye meclis Üyeleri, AK Partili vekiller, Belediye Başkanı ve Belediye Başkan yardımcılarının kardeş, çocuk, birinci derece hısım ve akrabaları oldukları iddia edilmektedir.”

“GENÇ BELEDİYESİNDE DE HAKSIZ İŞE ALIMLAR VAR”“Genç Belediyesinde de haksız alımların olduğu duyumlarını aldık. İddia edilen Bingöl Belediyesindeki üst düzey yetkili, Genç Belediyesine yeğenini almış iddiası… Bu iddialara ivedilikle cevap verilmesini istiyoruz.  Gerçi iddia diyoruz ama maalesef daha önceki alımlarda olduğu gibi bununda doğru olduğu aşikardır. Belediyenin devlet kurumu olduğunu, halka hizmet etmek amacıyla orada bulunduklarını hatırlatmak isteriz. Bingöl halkına ait olan kuruma eş, dost, akraba ve kardeşlerini yerleştirmelerini şiddetle kınıyoruz.”

“AYNI HATAYI TEKRAR ETMEKTEDİRLER”

“AK Partili yetkililer önceki dönem Bingöl Belediyesi’nde yaşanan akraba alımları nedeniyle şehrin imarının katledilmesinden şehrin 20 yıl geriye götürülmesinden ders çıkarmamış olmalı ki, hala aynı hataları tekrar etmekteler. Gençlerin işsizlik ve yoksulluk nedeniyle bunalıma girip intihara teşebbüs ettiği şehirde, kendi çocuklarını akrabalarını sınavsız ve ilansız olarak gizli bir şekilde işe almaları toplum vicdanını yaralamıştır. Yapılan haksız ve kayırmacı tutumdan vazgeçilip ilana çıkılarak halka açık bir şekilde KPSS puanı baz alınarak personel alımının yapılması gerekmektedir.

AK Partili yöneticiler unutmamalılar ki sadece kendilerini ve ailelerini temsil etmiyorlar, kendi aile bireylerini kayırmaları ayrıcalık tanımaları bu halka ihanettir, gençlerin geleceğini çalmaktır. Bu karara göz yuman, susan herkes bu vebale ortaktır.”

“AKRABA, YANDAŞ BELEDİYECİLİĞİ”

“Belediye Başkanı Erdal Arıkan göreve başladığı 1 Nisan 2019 tarihi itibari ile kaç kişi sözleşmeli, kaç kişi belediyeye bağlı şirketlerde işe alındı. Kaç kişinin işine son verildi isimleriyle beraber açıklamalıdır. Gelecek Partisi olarak yaptığımız açıklamaların muhatapları tarafından cevaplandırılmasını bekliyoruz.  Halkımızın haklı taleplerini devamlı dile getireceğimizden, toplumun vicdanını yaralayan bütün konuların takipçisi olup karşısında duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sizler Belediyeleri aile şirketine çevirme niyetinde olabilirsiniz ama bizler bu etik olmayan davranışlarınızı kamuoyu adına açıklamaya devam edeceğiz. Gelecek Partisi’nin vizyon ve misyonu gereği  şeffaflığı şiar edinen bir politika yürütüyoruz. Şeffaflığı göz önünde bulundurarak mücadelemizi sürdüreceğimizi basın yolun ile deklare ediyoruz.”

 


Haber okunma sayısı: 1444Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER