• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

20 Yıllık Husumet Barış ile sonuçlandı

20-yillik-husumet-baris-ile-sonuclandi

Bingöl merkezde ikamet eden iki aile arasında geçmiş yıllardan bu yana süregelen husumet, barış ile sonuçlandırıldı.
24 Şubat 2020 Pazartesi 20:48

 

Barış yemeğine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vali Kadir Ekinci, Bingöl AK Parti Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Kalkınma Bakanı Eski Yardımcısı Yusuf Coşkun, kurum amirleri ve ailelerin yakınları katıldı.

YILMAZ: “ÖNEMLİ OLAN HATADAN DÖNEBİLMEK”

Burada bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, hatalardan dönmenin önemli olduğuna vurgu yaptı.Yılmaz, “Hepimiz insanız. Bizler etten, tırnaktan varlıklarız. Allah insanları yaratmış ve başından beri bir takım hatalar yapmış insanlar. Hepimizin atası olan Hz. Âdem'den başlayarak bugüne kadar hata yapmayan bir kul yok. Ama önemli olan hatadan dönebilmek, tövbe edebilmek ve bir sorun varsa onu geleceğe taşımamak ve bir yerde noktalayıp geleceğe farklı bir şekilde bakabilmektir. İnsanoğlunun olduğu yerde ihtilaf bitmez. Her zaman kavga olabilir önemli olan bunları sürdürmemek. Bir yerde bunlara bir son verip geleceği birlik ve beraberlik içinde yürüyebilmek. Kardeşlerimizin arasını düzeltmek bizim için bir emirdir. Allah'ın bir emridir” dedi.

EKİNCİ: “BÖYLE ZAMANLARDA BİZE DÜŞEN BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMAK”

Vali Kadir Ekinci ise, “Ülkemiz zor günlerden geçiyor, milletimiz zor zamanlar yaşıyor. İçerden ve dışardan bizleri bölmek isteyen, parçalamak isteyen ezanımızla, bayrağımızla, istikbalimizle derdi olanlar var. Dolayısıyla böyle zamanlarda bize düşen birlik ve beraberlik içinde olmak, her daim kardeşliğimizi muhafaza etmektir. Dolayısıyla böyle bir hassasiyeti kendi davalarında da gösteren kıymetli ailelerimize şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

BERDİBEK: “BİZE DÜŞEN HOŞGÖRÜYÜ PEKİŞTİRMEK”

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, affetmenin şandan olduğuna vurgu yaparak, “Biz imanımız gereği, inancımız gereği geçmişten bugüne kadar hep hoşgörü niteliğinde İslam kardeşliği pekişmesi adına, birlik, beraberlik ve huzurun sembolü olmuşuz. Bizler, bizlere yakışanı yapmakla beraber, bize düşen insanları bir arada tutmak. Hoşgörüyü pekiştirmek, karşılıklı sevgiyi oluşturmak. Bu konuda affetmek, bağışlamak şandandır. Biz nefsi hareket edersek hiçbir yere varamayız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Muharrem Genç'in okuduğu duanın ardından husumetli olan aileler barıştı.

 


Haber okunma sayısı: 4545Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER