• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Yeşilyurt Muhtarlık Bürosu Dualarla Açıldı

-yesilyurt-muhtarlik-burosu-dualarla-acildi

Yeşilyurt Mahallesi Muhtarlık İrtibat Bürosu Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın katılımı ile açıldı.
28 Ekim 2019 Pazartesi 19:44

 

Bingöl Merkeze bağlı Yeşilyurt Mahallesi’ne hizmet verecek olan muhtarlık irtibat bürosunun açılışı törenle gerçekleştirildi.

Yeşilyurt Mahallesi’ni Beşyol’a bağlayan M. Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan muhtarlık irtibat bürosunun açılışına, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Yeşilyurt Mahalle Muhtarı İrfan Açıkbaş ve mahalle halkı katıldı.


Kurdele kesimi öncesi mahalle halkına kısa bir konuşma yapan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “Öncelikle açılışı yapılacak olan mekân hayırlı olsun inşallah. Genç ve dinamik bir muhtarınız var. Halk ile devlet kurumları arasında köprü görevi gören ilgili ve alakalı bir muhtara sahipsiniz. Sürekli mahallenin sorunlarını çözme peşinde ve kurumlarla yoğun iletişim halinde. Kendisini yürekten kutluyor ve tebrik ediyorum. Bu muhtarlık bürosu ile beraber muhtarımız daha nice hizmetleri mahalle halkına sunmaya devam edecektir. Tekrar mekânımızın mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.Dualarla yapılan açılışın ardından katılımcılara bir konuşma yapan Yeşilyurt Mahalle Muhtarı İrfan Açıkbaş, “Bizleri yalnız bırakmayarak programımıza katılan başta belediye başkanımız Erdal Arıkan ve mahalle halkıma teşekkür ediyorum. Göreve geldikten sonra hızlıca vaatlerimizi yerine getirmeye, halkımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz. Adaylığım sürecinde ilk vaatlerim arasında olan muhtarlık irtibat büromuzun açılışını gerçekleştirmiş olmaktan memnuniyet duyuyorum. Belediyemizin desteği ile mahallemizin sorunlarını çözüyoruz ve çözmeye devam edeceğiz inşallah. Muhtarlık irtibat büromuzun açılması ile vatandaşlarımızın sorunlarını ilk ağızdan dinleme imkânı bulacağız. Mahalle halkımızın desteği ile yaşadığımız mahalleyi örnek bir mahalle yapma hedefimizde hızlı adımlarla ilerliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, vatandaşlarla mahalle sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Bazı sorunlarla ilgili notlar alan Arıkan, sorunların çözümü için muhtar İrfan Açıkbaş ile irtibatlı olacaklarını ve gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Açılış programı, yapılan ikramların ardından sona erdi.

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 1177Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER