• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Vali Ekinci Silikozis hastalarıyla bir araya geldi

-vali-ekinci-silikozis-hastalariyla-bir-araya-geldi

Karlıova ilçesinde Silikozis hastalarıyla bir araya gelen Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “şükürler olsun ki, bugün her konuda vatandaşının ayağına koşan bir devletimiz var artık. İnsanın huzur ve mutluluğunu her şeyden üstün bilen bir devlet aklı ile toplum idare ediliyor” dedi.
15 Nisan 2019 Pazartesi 18:28


Karlıova ilçesindeki silikozis hastaları ve hasta yakınları ile bir araya gelen Vali Kadir Ekinci, il protokolü ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan’nın katılımı ile hasta ve hasta yakınlarının sorunlarını dinledi.

Düzenlenen programda ilk olarak konuşan Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, “Bugün bizler için son derece gurur verici bir gün. Silikozis hastaları adına düzenlenen programda Sayın Valimiz ve diğer amirlerimizle birlikteyiz. Dünden bugüne silikozis hastaları için birçok konuda önemli mesafeler aldık. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen tüm büyüklerimize saygılar sunuyorum. Silikozis hastaları ve yakınları için sunduğumuz talepleri en hızlı şekilde karşılayan başta Sayın Valimiz ve Kaymakamımız olmak üzere tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Silikozis hastalarımıza dünden bugüne devam eden farklı hizmetlerimiz var”Silikozis hastalarına farklı hizmetlerin verildiğini söyleyen Vali Kadir Ekinci, vatandaşın ayağına koşan bir devletin olduğunu vurguladı.

Vali Ekinci, “Şükürler olsun ki, bugün her konuda vatandaşının ayağına koşan bir devletimiz var artık. İnsanı merkeze alan, insana hizmeti ibadet sayan, insanın huzur ve mutluluğunu her şeyden üstün bilen bir devlet aklı ile toplum idare ediliyor. Aynı şekilde kamu kurumları ile işbirliği içinde ve tamamen ahlaki endişeler ve toplumsal sorumluluk ile hareket eden güzide Sivil Toplum kuruluşlarımız var.  İnşallah kamu kurumlarımızın imkanları ve sivil toplum gönüllülerinin katkıları ile daha mutlu ve müreffeh yarınlar göreceğiz. Sosyal devlet anlayışı ile %80'i Bingöl'de yaşayan silikozis hastalarımıza dünden bugüne devam eden farklı hizmetlerimiz var. Hastalarımıza silikozis aylığı, engelli aylığı, elektrik ve ilaç desteği, ağır hastalara kira yardımı, oksijen tüpü, jeneratör ve solunum cihazı, tüm hastalarımıza yakacak yardımı ve çocuklarına şartlı eğitim ve sağlık yardımları yapılıyor. Bunun dışında beklenmeyen durumların tamamında silikozis hastalarımıza pozitif ayrımcılık yapılarak diğer konularda da yardımcı olunmaya çalışılmıştır” dedi.

“İnsanımıza hizmet etmeyi nasip eden Rabbimize şükürler olsun”

Vali Ekinci, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Bunun yanında Türkiye çapında ve özellikle de Bingöl'de Silikozis hastalarına yönelik çalışmaları ile kot taşlamanın yasaklanmasına, silikozis hastalarının hastanelerde ücretsiz tedavi görmesine, malulen emeklilik hakkının tanınmasına, hastalarımızın ikamet ettiği köylerde oksijen makinalarının daha sağlıklı kullanılması için trafo fazlarının yükseltilmesine öncülük eden, vesile olan sivil toplum gönüllüsü Semiramis Karaaslan Hanımefendiye teşekkür ediyorum. Yurt içindeki ve yurt dışındaki silikozis hastaları için ortaya koyduğu çabadan ve kamuoyunda konuyla ilgili yarattığı farkındalıktan dolayı kendisini tebrik ediyorum. Bizim insanımız güçlü maneviyatı, altın kalbi ve tertemiz kişiliği ile hizmetin en iyisini hak ediyor. İnşallah devletimiz güçlendikçe ve imkânlarımız arttıkça bu hizmetlerin standardı daha artacak, insanımız daha modern ve kaliteli hizmetler almaya devam edecektir. Bizler bütün imkânlarımızla bu ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah bundan sonra sizlerle daha sık bir arada olacak ve sorunları birinci ağızdan dinleyerek çözüm üretmeye çalışacağız. Vatandaşımızın yanında olmak ve sorunlarına çözüm geliştirmek boynumuzun borcudur. Çoluk çocuğunun rızkını temin için çalışırken, alın teri ile helal lokma peşinde koşarken bu amansız hastalığa yakalanarak vefat eden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

Daha sonra silikozis hastaları ve yakınları söz alarak kendileri adına düzenlenen programdan duydukları memnuniyeti ve sorunlarını, taleplerini dile getirdiler.

Karlıova Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Kadir Ekinci'nin yanı sıra silikozis hastaları adına yaptığı çalışmalarla tanınan Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, Karlıova Kaymakam V. Bünyamin Karaloğlu, Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim, İl Sağlık Müdürü M.Emin Gündoğdu, ilçe protokolü ile silikozis hastaları ve yakınları katıldı.

 


Haber okunma sayısı: 996Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER