• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Üstyapı çalışmalarına start verildi

-ustyapi-calismalarina-start-verildi

Bingöl Belediyesi, doğalgaz çalışmalarından dolayı tahrip edilen yolların onarımı ile kentin muhtelif cadde ve sokaklarındaki üstyapı çalışmalarına başladı.
01 Mayıs 2018 Salı 00:31

 

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, bahar ayıyla birlikte üstyapı çalışmalarına start verildiği belirtildi.

Çalışmaların çarşı merkezi, Recep Tayyip Erdoğan ve Saray Mahallesi’nde sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, doğalgaz çalışmalarından dolayı tahrip edilen yolların hızlı bir şekilde onarılacağı vurgulandı.

Açıklamada, “Geçen yıl ihalesi gerçekleştirilerek başlanılan üstyapı çalışmaları kapsamında Kültür Mahallesi ile İnalı Mahallesi’nde imara yeni açılan yerleşim alanlarının altyapısı ve üstyapısı tamamlandı. Kültür Mahallesi’ndeki bazı cadde ve sokaklardaki çalışmalar tamamlandı. Saray Mahallesi ve Düzağaç bölgesinde asfalt ve parke taşı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Yeşilyurt Mahallesi’nde kilitli parke taşı çalışmaları yapıldı. Sanayi sitesinin bir kısmında zemin çalışmaları tamamlanarak asfalt çalışması yapıldı” denildi.Bitlis, Bingöl ve Muş illerine hizmet veren Doğalgaz Dağıtım Şirketi (Doğu Gaz) firmasınca çarşı merkezi ile merkez mahallelerde devam eden doğalgaz çalışmasıyla eş zamanlı çalışma yürütüldüğü belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Üstyapı çalışmaları kapsamında doğalgazdan bozulan yolların onarımına ağırlık verilecek. Sezon içerisinde çarşı merkezindeki üstyapı çalışmaları hızlı bir şekilde yürütülecek. Merkez mahalleler ve geçtiğimiz çalışması doğalgaz çalışmaları tamamlanan diğer mahallelerde de çalışmalar yürütülecek. Yine kent genelinde muhtelif cadde ve sokaklarda yol kaldırım kanalizasyon yapım işleri yapılacak. Gereken güzergahlarda istinat duvarı veya taş duvar yapılacak.”

 


Haber okunma sayısı: 1082

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ