• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

"Üniversitemiz Büyümeye Devam edecek"

-universitemiz-buyumeye-devam-edecek

Bingöl Üniversitesi, İlahiyat, Diş ve Sağlık bilimleri fakülteleri için yeni bina yapacak. Ayrıca 4 bin metrekare üzerine bölgenin en donanımlı hayvan hastanesi inşa edilecek.
01 Ocak 2018 Pazartesi 18:27

 

2017 YILIN DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

Bingöl Üniversitesi'nin yılsonu değerlendirme toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, üniversite senato üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, 2017 yılında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi vererek, 2018 yılı hedeflerini açıkladı.2018 YILI HEDEFLERİ AÇIKLANDI

Yapımına başlanan kütüphanenin 2018 yılında tamamlanarak hizmete sunulacağını kaydeden Çapak, “BESYO'muz kapsamında yapımına başladığımız çok amaçlı spor salonumuz da kampüsümüzün çehresini değiştirecek güzel bir proje. Çevre sulama sistemimizi tamamen yeniledik. Bunun yanında kampüsümüz içinde gerek personelimiz gerek dışarıdan da çocuklarımızın faydalanabileceği bir adet Uygulama Kreşi ve Anaokulunu da üniversitemize kazandırdık” dedi.

Bingöl Üniversitesi'nin bilimsel açıdan gösterdiği başarılara da değinen Çapak, “Üniversitemizi akademik çalışmalarıyla temsil eden hocalarımız oldu. ‘Webometrics' sıralamalarında bilim adamlarının yayınları ve bu yayınların aldığı atıflar dikkate alınarak yapılan sıralamada ülkemizdeki ilk bin araştırmacının içinde Prof. Dr. Mehmet Çiftçi ve Prof. Dr. Ramazan Solmaz hocalarımız yer alarak üniversitemizi çok önemli bir platformda temsil ettiler. Ayrıca yine Prof. Dr. Ramazan Solmaz hocamız alanında dünyanın en iyi ve TÜBİTAK A sınıfı dergi kategorisinde yer alan Corrosion Science dergisinde yayınlanan makalesi en fazla atıf alan makaleler sıralamasında birinci olması ve dünyanın en büyük yayınevi olan Elsevier tarafından ödüle layık görülmesi de bizim için gurur verici oldu. Patent alanında da iki hocamız yaptıkları çalışmalarla patent alıp üniversitemizi güzel bir şekilde temsil ettiler” ifadelerini kullandı.

3 FAKÜLTE BİNASI, 1 HAYVAN HASTANESİ

Geleneksel yılsonu değerlendirme toplantısında önümüzdeki dönem içerisinde yapılması planlanan projelere de değinen Prof. Dr. Çapak, “Özellikle hayvan hastanesi projemiz bölgenin en büyük, en donanımlı, acil girişi ve yoğun bakım ünitesi olan bir proje. 4 bin metre kare alan üzerine kurulacak olan hastanemizin büyük ve küçük hayvan girişleri ayrı şekillerde olacak. Bu hastanemizi Bingöl'e kazandırmış olacağız İnşallah. İlahiyat Fakültemiz de mimari olarak olağanüstü bir proje. Bingöl'ümüze yakışacak bir mimari çalışma olacak. Bunun yanında hem diş hekimliği fakültesi hem de sağlık bilimleri fakültemizin binalarını da inşa edeceğiz. Yazın güneşe maruz kalan, kışın da kar altında kalan araçlarımızı için büyük bir hangar yapacağız. Yine lojmanlarımızla iç içe olan konuk evini de bize tahsis edilen yeni arazimize yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Çapak'ın konuşmalarının ardından bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi'nin hızla büyüdüğünü görmenin çok güzel olduğunu dile getirdi. Bingöl Üniversitesi'nin projelerine her zaman destek vereceklerini ifade eden Yılmaz, üniversitenin gelişimine vesile olan herkese teşekkür etti.

 


Haber okunma sayısı: 878

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER