• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Trafik çilesi bitiyor!

-trafik-cilesi-bitiyor

Bingöl’ün iki yakasını birleştiren Çapakçur Viyadük yayalara açılırken ay sonunda araç trafiğine de açılacağı belirtildi.
26 Kasım 2017 Pazar 22:31

 

Bingöl’ün iki yakasını birleştiren, nisan ayında yapımına başlanan Çapakçur Viyadük’ü yayalara açılırken ay sonunda da araç trafiğine açılacağı belirtildi. Viyadük’ün açılmasıyla şehir trafiğinin nefes almasını sağlayacak.

Yıllardır il trafiğinin önemli can damarı olan ve birçok kazanın meydana geldiği Çapakçur Köprüsü, 2017 Nisan ayında yıkılarak yeniden yapımına başlanmıştı. Yaya trafiğine açılan köprüde asfalt çalışmaları da başladı. Köprü kasım ayının sonunda araç trafiğine de açılması planlanıyor.  

Bir süre önce üst yapı çalışmalarına başlanılan köprüde asfalt dökümü yapılırken, son rötuşların yapıldığı Çapakçur Köprüsünde, yaya kaldırımların yapımının bittiği görüldü.Üst yapı çalışmalarının bittiği Çapakçur Köprüsünün estetik açıdan güzel görünmesini sağlayacak çelik halatların bağlanmasıyla köprüsünün hazır hale geleceği belirtildi.

Şehrin iki yakasını birleştiren Çapakçur Köprüsü; 547 metre uzunluğunda ve 28 metre genişliğinde, çift yönlü, yaya geçitli, 32 ayak üzerine kurulu ve 23 milyon 450 bin liraya mal olan köprü kasım ayı sonunda tamamen hizmete girileceği belirtildi. (Nihat Kanat-İLKHA) 
Haber okunma sayısı: 943

Haberin etiketleri:

Trafik çilesi bitiyor!
GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ