TABLET DAĞITIMI DEVAM EDİYOR!

-tablet-dagitimi-devam-ediyor

Bingöl Kültür, Tarih ve Tanıtım Doğa Derneğinin başlattığı “İNTERNETSİZ EV, TABLETSİZ ÖĞRENCİ KALMASIN” kampanyası, tüm hızıyla devam ederken, hayırseverlerin gönderdiği tabletler de öğrencilere ulaşmaya devam ediyor.
22 Şubat 2021 Pazartesi 00:08

 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Bingöl'de eğitime erişmekte tablet ve internet yokluğu nedeniyle zorluk çeken öğrenciler için başlatılan "İNTERNETSİZ EV, TABLETSİZ ÖĞRENCİ KALMASIN” kampanyasında toplanan tabletler öğrencilere ulaştırılıyor. Hayırseverlerden gelen yüzlerce tablet, bu hafta öğrencilere dağıtılacak.

 KAMPANYA AMACINA ULAŞTI

 

Bingöl Kültür, Tarih ve Tanıtım Doğa, Derneği Başkanı gazeteci Galip Akengin kampanya için, “Amacımız öğrencilerimize yönelik bu eksikliği gündeme getirip hayırsever ve öğrenciler arasında köprü kurmaktı, bunu başardık” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Akengin, şu bilgileri verdi: “Başlattığımız kampanya ile ülke gündeminde önce başlatmamız, kampanyanın ne kadar önemli olduğunu göstermesi açısından da hedefini bulmuştur. Bize inanıp Avrupa’dan bizzat gelen hayırsever Ferit Tüker başta olmak üzere destek olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Geçen hafta İstanbul’da yaşayan 15 yıldır sayesinde dualar aldığım çok değerli iş insanımız Ali Çinko’dan 6, yazarımız Emin Toprak’tan 1, Ömer Nayır’dan 1, Sancak Sütgölü Zağ Köyü eski dernek başkanı Gazi Adkovayçin’den 2, Adaklılı iş insanımız değerli dostum Vedat Aktaş’tan 2 ve sevgili arkadaşım Hasan Çiytak’tan 1 olmak üzere toplam 13 tane tableti geçtiğimiz hafta öğrencilerimize dağıttık.

 

 

 

 

Bu tabletlerden 8 tanesini Bingöl merkeze dağıttık. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilere aracı olan Semiramis Karaarslan hocama ve Abdurrahman Korkut arkadaşıma da teşekkür ediyorum.

 

 

"BU HAFTA YÜZLERCE ÖĞRENCİYİ TABLETE KAVUŞTURACAĞIZ"

Akengin, “Bu hafta içinde İstanbul Sultanbeyli'de faaliyetlerini yürüten Adaklı Karaçubuk Köyü Derneğimizin Başkanı Vahit Akengin’in öncülüğünde sponsor olan iş insanlarımız Zeki Baran ve Celal Çakın tarafından 10 adet tableti Karaçubuk Köyü öğrencilerine kısmet olursa dağıtıp öğrencilerimizi sevindireceğiz”.

Yine "İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Poyrazlar Derneği Başkanı hayırsever iş insanımız Ömer Poyaz tarafından yaklaşık olarak 300 tablet getirerek Karlıova köylerinde eğitimlerini devam eden öğrencilere birlikte dağıtacağız."

 

ADAKLI, KİĞI VE YAYLADERE DE TABLETSİZ ÖĞRENCİ KALMAYACAK

 

 

Diğer taraftan Adaklı Kaymakamlığı da harekete geçti, Bakanlığın gönderdikleri ve bizim kampanya çerçevesinde dağıttıklarımızı tespit ettikten sonra tableti olmayan öğrencilere yönelik bir çalışma başlattı.

 

 

Geçen haftalarda Kiğı ve Yayladere Belediye başkanları ile yaptığım görüşmede, ilçelerinde eksik olan tablet ihtiyacı için çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirten Kiğı Belediye başkanı Hikmet Özüağ ve Yayladere Belediye başkanı Sabri Akyürek, 'İlçelerinde Kaymakamlık, iş insanları ve derneklerle beraber var olan eksiklikleri tamamlamak üzereyiz' diye konuştular."Haber okunma sayısı: 963

Haberin etiketleri:

TABLET DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ