• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Simani Muhtar Adaylarından Örnek Davranış

-simani-muhtar-adaylarindan-ornek-davranis

Türkiye genelinde olduğu gibi Bingöl’de de yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için vatandaşlar oylarını kullanmak için sandık başına gitti.
03 Nisan 2019 Çarşamba 00:07

 

Bingöl Merkez Simani Mahallesi’nde 5 muhtar adayı yarışırken, diğer tüm muhtar adaylarına örnek olacak bir davranışta bulundular.

Muhtarlık seçimleri bazı bölgelerde kavgaya ve hatta ölümle sonuçlanırken, Bingöl Merkez Simani muhtar adayları bir araya gelerek, beraber fotoğraf çektirdi ve kardeşlik mesajını verdiler.

Merkez Simani Mahallesi’nde muhtar olmak için yarışan, Tahsin Çeçen, Ferhat Aymaz, İlhami Öztekin, Sadullah Türkmen, Ali Yalnız bir araya gelerek, “kardeşlik kazansın” mesajını vererek, tüm muhtar adaylarına örnek olacak bir davranış sergilediler.“Bizler kardeşiz, kazansak kazanmasak da kardeşiz”

Muhtar adayı Tahsin Çeçen, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin sukut içinde geçmesini temenni ederek, “Kazasız ve huzur içinde tüm herkesin katılım sağladığı bir seçim diliyorum. Muhtar adayı arkadaşlarla bir araya geldik. Bizler kardeşiz, kazansak, kazanmasak da kardeşiz. Herkese başarılar diliyorum.” dedi.

“Örnek muhtar adaylarız kazansak kazanmasak hepimiz bir aile gibiyiz”

Mevcut muhtar ve muhtar adayı olan Ferhat Aymaz da “Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin milletimize, ülkemize ve şehrimize hayırlı olsun. Simani Mahalle muhtarıyım dört aday arkadaşımız var. Onlara da başarılar diliyorum. Seçimin kazasız, belasız gerçekleşmesine inanıyorum. Muhtar adayları arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bingöl’de Simani Mahallesi adayları olarak örnek muhtar adaylarız. Bu güzel tabloyu tüm muhtar adaylarının örnek almasını istiyoruz. Kazansak kazanmasak hepimiz bir aile gibiyiz.” ifadelerini kullandı.

Muhtar adayı İlhami Öztekin ise “Simani Mahallesi kazansın, kardeşlik kazansın. Hak eden kazansın. Allah hepsinden razı olsun. Bu tabloyu seçimden sonra da yaşadığımız müddetçe bu kardeşliğimiz devam edecek.” diye konuştu.

Sadullah Türkmen, Ali Yalnız adlı muhtar adayları da herkese başarılar dileyerek, Simani Mahallesi'ndeki tablonun her yerde sergilenmesi temennisinde bulundu (Nihat Kanat-İLKHA)

 


Haber okunma sayısı: 982Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
681 hit, 261 ziyaretçi, 298 ziyaret
Bu ay:
3542 hit, 1527 ziyaretçi, 1749 ziyaret
Toplam:
800215 hit, 253743 ziyaretçi, 352296 ziyaret