• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Sancak'ın çehresi 'Seyir Tepe' ile değişecek

-sancakin-cehresi-seyir-tepe-ile-degisecek

Sancak Belediye Başkanı Nusret Koçin’in 'çılgın projem' dediği ve toplam 14 dönüm üzerinde kurulan Seyir Tepe Sosyal Tesisleri yakında açılıyor. Bu tesisle Sancak'ın çehresi değişecek.
25 Eylül 2017 Pazartesi 00:01

 


Yirmi iki köyün ortasında yer alan Sancak beldesinde eksik olan sosyal tesis beldenin sırtını dayadığı tepede yapılıyor. Yaklaşık 500 bin TL’ye mal olacak tesiste, voleybol, basketbol, çocuk oyun parkı, dinlenme kamelyaları ve cafe yer alacak. Tüm köylerden görülebilen Seyirtepe Sosyal Tesisleri'nin 20 güne kadar hazır hale geleceğini belirten Belediye Başkanı Koçin, "Işıklandırmasıyla, yeşil alanı ve ağaçlanmasıyla tam bir dinlenme yerimiz olacaktır” dedi. 


ERZİNCAN-KİĞI-BİNGÖL YOLU, SANCAK’I ODAK NOKTASI YAPACAK 


Belediyenin diğer çalışmalarıyla ilgili bilgiler de veren Başkan Koçin'in açıklamaları şöyle: "Beldemizde lise olmadığı için yıllarca insanımız yüksek eğitim görmede geri kaldı, üç yıldır Ahmet Yesevi Orta Okulunda devam eden eğitim, yakın zamanda son derece modern bir lise yapımı için ihalesi yapıldı.


Yine beldemizin kaderini değiştirecek sulama suyu barajının planlama ve proje ihalesi yapıldı. Bu baraj projesi gerçekleştiğinde toplulaştırma çalışmaları ve akabinde mikro havza çalışmaları başlayacak. Erzincan, Kiğı Bingöl yolu en çok da beldemizi canlandıracak bir yoldur. Yatırım programına alınması bizleri son derece mutlu etmiştir, emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz." 
MAHALLELERİMİZİN ALT ÜST YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Başkan Nusret Koçin, “Beldemize bağlı mahallelerde alt yapısı bitmiş olan merkez Hoşkar mahallemizin ara sokakları artık çamurdan kurtuldu. Parke taşı ile döşendi. Gençlik ve spor Bakanlığımız tarafından yaptırılan Gençlik Merkezi ve Belediye binamızın inşaat yapımı tamamlandı. Üç kattan oluşan binamız içerisinde kütüphane, öğrencilerimiz için etüt merkezi, orta katında belediye idaremiz ve üst katta toplantı salonuyla çok amaçlı bir yapı yapıldı. Kısa süre sonra bu yapıyı Sancaklılara kazandıran başta Genel başkan yardımcısı milletvekilimiz sayın Cevdet Yılmaz, Milletvekilimiz Enver Fehmioğlu ve devlet büyüklerimizle açılışını yapacağız. Yine Bingöl İl Özel idaremiz tarafından İl Genel Meclis üyemiz Hasan Basatemur’un gayretleriyle bakım evi yapılıyor.


Beldemize ne kadar hizmet etsek azdır, halkımız, inançlı, ileri görüşlü, demokrat ve hoşgörülüdür, çok şükür olumsuz bir olay yaşanmıyor" değerlendirmesinde bulundu. 

 


Haber okunma sayısı: 862

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1089 hit, 370 ziyaretçi, 409 ziyaret
Bu ay:
5374 hit, 2203 ziyaretçi, 2656 ziyaret
Toplam:
765980 hit, 241659 ziyaretçi, 335642 ziyaret