• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Sanayi Sitesi Asfaltlandı

-sanayi-sitesi-asfaltlandi

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında sanayi sitesinin iç yollarını asfaltlamaya başladı.
19 Kasım 2017 Pazar 23:07


Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, geçtiğimiz aylarda başlatılan üstyapı çalışmaları kapsamında, sanayi sitesindeki 90 bin metrekarelik yolların Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) ile kaplanmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada, “Sanayi sitesi kooperatifinin sorumluluğunda olan sanayi içi yollar, kooperatifin mali gücü olmadığından dolayı üstyapı ihalesine dahil edildi. Çalışma kapsamında sanayide altyapısı hazırlanan yollar asfaltlanmaya başlandı. Mevsim şartları elverdiği müddetçe çalışmalar sürecektir. Mevsim koşullarından dolayı eksik kalacak yerler, önümüzdeki iş sezonuyla birlikte asfaltlanacaktır. Sanayi kooperatifinin eksik kaldığı veya mali gücü yetmediği her noktada belediye olarak destek çıkıyor, sorunların çözümünü sağlıyoruz.  Geçen yıl yağmur suyu çalışmalarını da tamamladığımız sanayi sitesindeki sorunları hızlıca çözüme kavuşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” denildi.

“Üstyapı çalışmaları devam ediyor”

Üstyapı çalışmaları kapsamında öncelikle doğalgazdan bozulan yollar ile imara yeni açılan bölgelerde çalışmalara ağırlık verildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Üstyapı ihalesindeki itirazlardan dolayı gecikmeli olarak başlayan üstyapı çalışmaları kentin belirli bölgelerinde devam ettiriliyor. Çalışma kapsamında Kültür, Saray, İnalı mahalleri ile Düzağaç bölgesindeki çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Üstyapı çalışmaları mevsim koşullarına bağlı olarak tüm hızıyla devam edecektir. Üstyapı çalışmaları esnasında yaşanılan rahatsızlıktan dolayı hemşehrilerimizin insafına sığınır, duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederiz.”

 


Haber okunma sayısı: 210

Haberin etiketleri:

Sanayi Sitesi Asfaltlandı
GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER