• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Said Nursi Camii Cuma Namazı ile ibadete açıldı

-said-nursi-camii-cuma-namazi-ile-ibadete-acildi

Bingöl Merkez Selahaddin-i Eyyubi mahallesinde yeni yapılan Bediüzaman Said Nursi Cami İl Müftüsü Muharrem Genç'in kıldırdığı Cuma namazının ardından ibadette açıldı.
24 Şubat 2020 Pazartesi 20:29

 


İl Müftüsü Muharrem Genç, Cuma namazının öncesinde camilerin Kabe'nin birer şubesi olduğunu belirterek, camilerin cemaatle daha güzel olacağını vurguladı.

İÇİ VE DIŞI İLE FARKLI BİR MİMARİ

Farklı iç ve dış mimarisi ile dikkateleri çeken Bediüzaman Said Nursi Cami, bin 200 metrekare yapı alanı, erkek ve kadınlara ayrı ayrı geniş ve ferah taziye evi, iki ayrı Kur’an Kursu, Kütüphane, bahçesinde çocuk oyun alanı, her hafta kadınlar için ayrı kapıdan giriş ile Cuma namazına katılma olanağı sunulmuş. Camiye yakın Meslek Yüksekokulu kız öğrencileri için kadın ibadethane her vakit açık.



 “BU İŞ, AHİRETE YATIRIMDIR”

Derneğin yönetim kurulu üyesi Osman Çintay, “Camide Cuma namazının kılınması ile beraber ibadete açılmasını büyük bir heyecan yaşadıklarını belirtti.  Çintay, Temelinden bu güne kadar Allah rızası için çok çaba gösterdiklerini ama farklı bir gücün bize sürekli motive ettiğini gördük. Bu güç sadece Allah’ın desteği ile oluşabilecek bişeydir. Hangi kapıya gittiysek boş dönmedik, rabbim hayırseverlerden razı olsun, bu iş ahirete yapılan bir yatırımdır. Camimizin dış cephesi için desteğe ihtiyacımız var, çevre düzenlenmesi ve çocuk oyun alanı malzemeleri ile tamamlanacaktır. Ne kadar borç var sorumuza, ödenmesi gereken 250 bin TL, planlanan işlerle birlikte 600 bin TL ihtiyaç var ve biz buna inanıyoruz, Allah’ın izniyle hayırseverlerimiz ile beraber bu işi de tamamlarız”.


Bingöl Bediüzzaman Said Nursi Camii Yatırma ve Yaşatma Derneği
Bingöl Ziraat Bankası İBAN 
TR 460001000302767959895001

 


Haber okunma sayısı: 4615



Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER