• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Muhtar Uymak, “hizmet alabilmek için daha kaç kişi ölmesi lazım”

-muhtar-uymak-hizmet-alabilmek-icin-daha-kac-kisi-olmesi-lazim

Adaklı ilçesine bağlı Doğankaya (Aznafer) Köyü Muhtarı Kutbettin Uymak, “geçen sene Adaklı’dan Erbaşlar köyüne kadar gurup yolumuz asfaltlandı, bu sene devamı yapılacaktı ancak encümenlerin işgüzarlığından dolayı yapılmıyor” diye konuştu.
22 Mayıs 2018 Salı 05:20

 

ÖDENEĞİ ÇETAN YOLUNA AYIRDILAR

Adaklı ilçesine bağlı en büyük köylerinden olan Doğankaya Köyü Muhtarı Kutbettin Uymak, “Adaklı Karer gurup köy yolu üzerinde14 köy ve iki tane Karakol var, ilçe encümenleri bu yılın tüm ödeneğini, Adaklı Çetan yoluna ayırdılar, bizler üvey evlat mıyız” diye konuştu.

20 GÜN ÖNCE İKİ CANIMIZI KAYBETTİKMuhtar Kutbettin Uymak, “Adaklı’dan Doğankaya Köyü arası 17 km’dir. Bizim Köyden Karer Sütlüce Karakolu ve devamında 9 köyün yolu bir yıldır dokunulmadı. Kış geçti, bahar geçti, yaz geldi, hala yollarımız yapılacak diye bekliyoruz. Köyümüzün içinde geçen dereden sel felaketinde birçok evimiz sel basacak diye nöbet tuttuk, dere ıslahı için defalarca DSİ’ye dilekçe verdim, gelen giden olmadı. Karer yolu iyi olsa, Sancak üzerinden gitmezdik. 20 gün önce iki insanımızı devletin yaptırdığı korkuluksuz köprüden göle uçarak kaybettik, arkasında yedi yetim bıraktılar.Bizler bedel ödedik, devletimiz bize hizmet getirmekte gecikmemelidir. Başka canlar ölmesin diye konuşuyorum. İnsanca yaşamak için, daha kaç kişi ölmesi lazım. Yeter artık, bizlerde bu ülke için askerlik yapıyoruz, vergi veriyoruz ve üstüne de koruculuk yapıyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 


Haber okunma sayısı: 2144

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ