• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

Köy okullarında eğitim başlıyor

-koy-okullarinda-egitim-basliyor

Vali Kadir Ekinci başkalığında toplanan İl Hıfzısıhha Kurulu, 12 Ekim’den itibaren köy okullarında tüm kademelerde eğitime başlanmasına karar verdi.
12 Ekim 2020 Pazartesi 00:27

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı, 12 Ekim’den itibaren 1, 2, 3, 4, 8 ve 12 sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını belirtirken, köylerdeki eğitim durumunu valiliklere bıraktı.

Bu karar doğrultusunda Vali Kadir Ekinci başkanlığında bir araya gelen İl Hıfzısıhha Kurulu, köy okulları ile ilgili karar aldı.

Toplantının ardından yapılan açıklamada, “Okullarımızda, 2020-2021 eğitim öğretim yılı yüz yüze ve uzaktan eğitim imkânlarıyla sürdürülmekte olup, yüz yüze eğitime 21 Eylül 2020 tarihinde haftada iki gün okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflarda başlanmıştır. İlkokul 1, 2, 3 ve 4.sınıflar ile ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8.sınıflarında ise uzaktan eğitim ile birlikte yüz yüze eğitimin 12 Ekim 2020 tarihinden itibaren haftada 2’şer (ikişer) gün olarak gerçekleştirilmesi Milli Eğitim Bakanlığının ilgili yazıları ile bildirilmiştir” denildi.Açıklamada, köy okulları ile ilgili alınan karar şöyle: “Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde, derslerin tamamının yüz yüze eğitim yoluyla işlenmesine karar verilmiştir.

Nüfus yoğunluğu fazla olan Taşıma Merkezi Yeşilyurt İlk ve Ortaokulu ile Taşıma Merkezi olan Yamaç İlk ve Ortaokulunda ise Milli Eğitim Bakanlığının ilgi genelgesi doğrultusunda haftada 2 gün ilgili ders çizelgelerindeki derslerin yüz yüze, geri kalan derslerin ise uzaktan eğitim yoluyla yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

 


Haber okunma sayısı: 1416Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ