Kiğı’ya Spor Kompleksi Müjdesi

-kigiya-spor-kompleksi-mujdesi

Bir dizi ziyaret için Bingöl'e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kiğı Belediye Başkanı Hikmet Özüağ'a içinde basketbol, voleybol ve Kiğı Spor Kulübü için de sentetik futbol sahası bulunan spor kompleksi için destek sözü verdi.
15 Şubat 2021 Pazartesi 14:08


Haber: Galip AKENGİN

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu çeşitli temas, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Bingöl’de, karşılama törenine katılan Kiğı Belediye Başkanı Hikmet Özüağ’ın halı saha, basketbol, voleybol ve Kiğı Spor Kulübü sentetik futbol sahası taleplerine olumlu yanıt verdi. Bakan Kasapoğlu’nun olur sözü vermesi, Kiğı gençleri için müjde olarak değerlendirildi.

 

“GENÇLERİMİZE VERDİĞİMİZ HER SÖZÜN ARKASINDAYIZ”Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Bingöl ziyaretinde birebir görüşmesini aktaran belediye başkanı Hikmet Özüağ, “Kiğılı gençlerimiz artık sahamız yok, diyemeyecekler. Kurulan spor kulübümüzün alt yapısı için gereken destek sözü aldık” diye konuştu.

 

"İLÇEMİZİN TALEPLERİNE TAM DESTEK"

 

Bakan Kasapoğlu'nun taleplere olumlu yanıt verdiğini kaydeden Özüağ, “İlçemizin eksiklerini ve yapmak istediklerimizi aktardığım Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Plan ve Bütçe komisyonu başkanı milletvekilimiz Sayın Cevdet Yılmaz, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, Sayın Valimiz Kadir Ekinci ve il başkanımız Haşim Sağlar’a, ilimizi ziyaret eden tüm bakanların ilçemizin taleplerini söylediğimiz zaman, tam destek verdikleri için, şahsım ve tüm Kiğı halkım adına, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

İki yıllık başkanlık sürecini de değerlendiren Özüağ, geldiği günden bu yana, birçok ilke imza attıklarını belirtti. Özüağ, “Yakın zamanda çok daha yeni ve ilçemizi canlandıracak projelerimizin faaliyete geçmesiyle ilçemizi hak ettiği konuma getireceğiz. Verdiğimiz her sözümüz senettir, bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

“2021 YILI KİĞI İÇİN MİLAT OLACAK”

“Tüm Dünya’da devam eden pandemiden kaynaklı ekonomik durumlar ortada ama bizim bahanemiz yoktur” diyen Özüağ şunları kaydetti:

“İlçemizin alt yapısı, üst yapısı, kültürel ve spor alt yapısı çalışmalarımız için yıllarca biriken eksikliklerin bu yıl içerisinde temeli atılacaktır.

İlçemizin çehresi konusunda çok değerli Kaymakamımız Sayın Enis Aslantatar ile beraber çok yoğun bir fikir trafiği içindeyiz, yakın zamanda ilçemizin geleceği için çeşitli ziyaretlerimiz olacaktır. Amacımız, tarihi, doğası ve kültürel geçmişi ile Kiğı’mıza en iyi hizmeti getirmektir. Sağ olsun, ilçemize kısa zaman önce atanan bölgemizin insanı, ilçeye geldiği günden bu yana sanki burada doğmuş, büyümüş sorumluluğu ile ilçemiz için gece gündüz fikirler üreten kaymakamımız Enis Aslantatar beye ayrıca gazetemiz aracılığı ile teşekkür ediyorum.

Biz de göreve geldiğimiz günden bu yana, mahalle köy demeden ilçemizin her bir karışına en iyi hizmeti götürmek için çabalarımız devam ediyor."

MÜBAREK AYLAR, BİRLİKTELİĞİMİZE VESİLE OLSUN

Özüağ: “Mübarek üç ayların başladığı bu günlerde, başta ilçe halkım olmak üzere, tüm Müslüman alemine birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum”.

 


Haber okunma sayısı: 2069

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ