• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kiğı’nın Alt Yapısı Yenilenecek!

-kiginin-alt-yapisi-yenilenecek

Kiğı’da yıllardır ekonomik nedenlerden dolayı bir türlü yenilenmeye cesaret edilmeyen altyapı, kanalizasyon, artıma tesisi ve içme suyu projesi sonunda gerçekleştiriliyor. Altyapı ihalesi sonunda gerçekleştirildi. Çalışmalara ise, Mart sonuna doğru başlanacak.
24 Şubat 2020 Pazartesi 20:51

 

Kiğı sonunda sağlıklı bir altyapıya kavuşacak. Belediye Başkanı Hikmet Özüağ, “Bakan Murat Kurum ve milletvekillerimizin desteği ile ilçemiz altyapıya kavuşacak” dedi.

ÖZÜAĞ: “İLÇEMİZ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

On bir ay gibi kısa bir sürede ilçede gözle görülür değişikliğin fark edildiği Kiğı’da, yıllardır hiçbir belediye başkanının ekonomik nedenlerden dolayı cesaret edemediği alt yapı, kanalizasyon, artıma tesisi ve içme suyu projesi ihale edildi. Belediye başkanı Hikmet Özüağ, İlçemiz için ne gerekiyorsa; yapılacaktır” diye konuştu.“PROJE İHALESİ TAMAM”

Seçimde taahhüt ettiği ne varsa bir bir yapma adımlarını kararlılıkla yürüten Belediye Başkanı Hikmet Özüağ şöyle konuştu:

“İlçemizin alt yapısı içler acısı durumda. Geçmişte başkanlık yapan her kes elinden geleni yapmıştır ancak artık kaldıramıyor. Tamir etmekten, usanan halka seçim sürecinde söz vermiştim, partimizin desteği, Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz başta olmak üzere, milletvekilimiz Feyzi Berdibek’in çabaları ve destekleri ile ilçemizin makûs talihini değiştirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Alt yapı projemizin ihalesi yapıldı, üstlenen firma ile protokolleri imzaladık. İlçede kar nedeniyle Mart sonu gibi çalışmalara başlanacak.”

BAKAN KURUM’UN HEDİYESİ

Özüağ, “Sadece projenin ihalesi bile 300 bin TL’dir ve bu bedel Sayın Bakanımız Murat Kurum’un Bingöl’e gelişinde verdikleri destekle yüzde yüz hibe ile yapılacaktır. Belediyemiz, proje ile ilgili bir kuruş ödemeyecektir. Altyapı projemizin devamı, proje çalışmalarının tamamlanmasından sonra İller Bankası ve Çevre Şehircilik Bakanlığı işbirliği ve yüzde elli hibe ile inşaatı yapılacaktır. Özüağ, İlçemizin makus talihini değiştirmek için bize her konuda destek veren başta Genel başkan yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz başta olmak üzere Milletvekilimiz Feyzi Berdibek’e, İl Başkanımıza, İl Valimize ve ilçe Kaymakamımıza ilçem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 4716Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER