• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Kiğı’da Caddeler Yenileniyor

-kigida-caddeler-yenileniyor

Sahip olduğu kısıtlı imkânlarla mahalle sokaklarını tamamlayan Kiğı Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi’nde kaldırım ve kilitli parke taşlarını yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
30 Temmuz 2018 Pazartesi 17:00

 

Kiğı’nın ana caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’ndeki kaldırımlar adeta döküldüğünü belirten Belediye başkanı Yılmaz Gündüz şunları söyledi:

“Kalkınma Ajansı’na projeler verdik. Ancak hep yedekte kaldık, hiçbir yerden bir şey alamadık, biz de ya Allah diyerek kısıtlı imkânlarımızla tüm mahalle sokaklarımızı kilitli parke taşlarıyla döşedik, Cumhuriyet Caddesi’ndeki kaldırımlar da dökülmüştü. Kaldırımlarımızı en güzel taşlarla döşemeye başladık.”

Gündüz, Solhan Belediyesi’nin kendilerine bir kamyon kilitli taş göndererek destek olduğunu, daha önce de birçok çalışmalarında kendilerine destek olan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin de destek sözü verdiğini belirterek, Kiğı halkı adına kendilerine teşekkür ettiğini söyledi.Başkan Yılmaz Gündüz, “Çevre Şehircilik Bakanlığı’ndan çöp konteyneri istedik alamadık. Belediyeler Birliği’nden bir vidanjör istedik yine alamadık. Şehit Muhammed Fatih Safitürk Caddesi için Maliye Bakanlığı’ndan destek istedik alamadık. Cevdet Bey’e, Yusuf Bey’e defalarca gittik, hiç birinden bir şey alamadık” diye konuştu.

“TAZİYE EVİ İÇİN KAYNAK ARIYORUZ”

Taziye Evi için bazı yerler belirlediklerine ancak önlerine engel konulduğunu kaydeden Gündüz; “Loto veya piyangodan bir şans yakalasaydım kazandığım ikramiyenin tamamını İlçe garajı üzerinde düşündüğümüz taziye evine harcardım. İş adamlarımıza da söyledik, onlardan da bugüne kadar ses çıkmadı” dedi.

“BİZ PARTİ AYIRIMI YAPMADIK”

Seçildiği günden bu yana hizmet konusunda hiçbir ayırım yapmadıkların, herkese eşit durduklarını kaydeden Başkan Gündüz, kendilerine oy vermeyenlere dahi pozitif davrandıklarını, köy-mahalle ayrımı yapmadıklarını belirterek, birçok köye ellerindeki küçük tankerle su taşıdıklarını da sözlerine ekledi.

“ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORUZ”

Kalkınma Ajansı’na Kerek Deresi, Hamamlar, Kale ve Seydi Kasım için projeler sunduklarını kaydeden Gündüz, “Biz hep yedekte kaldık. Diğer komşu ilçelere bakıyorum, kaynak sağlanıyor ama bize gelince üvey evlat muamelesi yapılıyor. Yapılan yatırım desteklerini kıskanmıyoruz, aksine seviniyoruz ama bize neden destek verilmiyor? Biz bu parti ayırımına bugüne kadar ses çıkarmadık ama ilçe halkım adına eşitlik istiyorum” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 2283Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ