• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İTFAİYE ARACINDA SU OLSAYDI, HAYVANLAR KURTULABİLİRDİ!

-itfaiye-aracinda-su-olsaydi-hayvanlar-kurtulabilirdi

Adaklı ilçesine bağlı Mercan köyünde, içerisinde 6 büyükbaş ve 30 tavuk olan ahırda çıkan yangında 3 büyükbaş hayvan ile 30 tavuk telef olurken Adaklı Belediyesine ait yangın söndürme aracında yeteri kadar su olmadığı için hayvanların telef olduğu iddia edildi.
11 Haziran 2019 Salı 13:06

 

“ARAÇTA YETERİNCE SU YOKTU”

Adaklı ilçesine bağlı Mercan Köyünde meydana gelen yangında, yangın söndürmeye gelen araçta yeterince su olmadığı için hayvanların telef olduğunu söyleyen Özcan Sırdaş, Bayram günü köyde idim. Yangın dumanını gördüğüm anda ahıra doğru koştuk, ahırın girişinde yer alan üç büyükbaş hayvanı kurtarmak için kapıları açarak kurtardıktan sonra içerdeki hayvanları kurtarmak için alev ve dumandan dolayı yanaşamadık.


Bu sırada, ilçe olarak bağlı olduğumuz Adaklı Belediye başkanına ulaşmaya çalıştık, defalarca aradık telefona bakmadı. Sonra Bingöl itfaiye merkezine ulaştık, onlar biz değil Adaklı’yı arayın dediler. Adaklı jandarma komutanlığına ulaştık, askerler itfaiye aracını bizim köye yönlendirdiler. İtfaiye aracı 2 saat sonra köye ulaştı, bu sefer de yeterince su olmadığı için geri döndü.Adaklı İtfaiye aracında yeterince su olsaydı, içerdeki tüm hayvanlar kurtulabilirdi diyen hayvan sahibi Özcan Sırdaş, “bu telef olan hayvan değil insan da olabilirdi. Adaklı itfaiye sorumlusu, “biz köylere hizmet etmek zorunda değiliz” dediğini belirten Sırdaş, biz bu ülkenin insanı değiliz gibi bir tavır gördüklerini söyledi.

“KİĞI BELEDİYE BAŞKANI VE İTFAİYE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”


Sırdaş, Adaklı itfaiye aracında su olmadığı için çekip gitti, bizde Kiğı Belediye Başkanı Sayın Hikmet Özüağ’a ulaştık, sağ olsun, iki personeli ile beraber itfaiye aracı geldi ama hayvanları kurtarmak için çok gecikmişti.

Yine de ahırın soğutulması ve çevreye bulaşmasını Kiğı itfaiye aracı sayesinde engellendi” dedi.

Yangında 3 büyükbaş hayvan ile 30 tavuk yanarak telef olurken ahır kullanılamaz hale geldi. 

 


Haber okunma sayısı: 2877Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ