• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Hani Bingöl dünyaya açılacaktı!

-hani-bingol-dunyaya-acilacakti

2017 yılı Ağustos ayında Bingöl’e gelen Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, “Bingöl’ü termal ve doğa turizmiyle dünyaya açacağız” demişti ancak çevre illere bile açılamadı.
11 Haziran 2019 Salı 12:53

 

 

 

Bazı projelerin açılışına ve temel atma törenine katılmak üzere Ağustos 2017’de Bingöl’e gelen Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Bingöl’ü termal ve doğa turizmiyle dünyaya açacaklarını söyledi. Bingöl’de muhteşem güzelliklerin olduğunu belirten Eroğlu, Yüzen Adayı görmek için dünyanın her tarafından insanların buraya gelmesi lazım. Biz burada termal turizmi yanında tabiat, doğa turizmini geliştireceğiz” demişti.

Bingöl ile Afyonkarahisar’ın kardeş il ilan edildiğini belirten Eroğlu, “Afyonkarahisar termal konusunda çok ileri bir şehir. Afyon, dünyada termal turizmi başkenti haline geldi. Bingöl’de de termal turizmi geliştirmek istiyoruz.Bingöl’de muhteşem güzellikler var. Yüzen Adayı görmek için dünyanın her tarafından insanların buraya gelmesi lazım. Biz burada termal turizmi yanında bir de tabiat, doğa turizmini geliştireceğiz.

Bunun için de Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz, bir master planı ve uygulama eylem planı hazırladı. DSİ Genel Müdürlüğümüz, Orman Genel Müdürlüğümüz, valiliğimiz hep birlikte çalışma yapacaklar ve burada nelerin yapılabileceğini belirleyip ona göre burayı dünyaya açmaya kesin kararlıyız” ifadelerini kullanmıştı.

“ÇAPAKÇUR VADİSİ, GERDANLIK GİBİ OLACAK” DEMİŞTİ

Merkez Çapakçur Çayı ıslahının başladığını belirten Erdoğlu, “Burası muhteşem bir vadi. Bu vadi şehir içinde gerdanlık gibi olacak” demişti.

2 yıl önce dönemin Bingöl milletvekilleri ile birlikte Bingöl’e gelen Eroğlu gitti ancak dediği hiçbir şey olmadı. Bingöl çevre şehirlere dahi açılamadı, termal turizmin yanında tabiat ve doğa turizmi geliştirilemedi, Çapakçur gerdanlığını bekledi durdu, ilin milletvekilleri konunun takipçisi olmadı, söylenenler lafta kaldı.

 


Haber okunma sayısı: 2427Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER