• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

GÖLET’İN TABELASI VAR, KENDİSİ YOK!

-goletin-tabelasi-var-kendisi-yok

Bingöl Sancak Beldesine bağlı Büyük Başköy Köyü yaylasında geçen yıl 09.08.2018 tarihinde ihalesi yapılan hayvan içme suyu Göleti, ilkbahar sel suları ile yıkıldı. Gölet alanında hayvanlarını otlatanlar; “gölet’in tabelası var ama kendisi yok” diye konuştular.
26 Mayıs 2019 Pazar 21:46


DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen Sancak Büyük Başköy Köyü yaylasında Hayvan içme suyu Göleti, ilk yılında yıkıldı.Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
DAP kapsamında Bingöl İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 09.08.2018 tarihinde ihalesi yapılan, 10/10/2018 tarihinde işe başlanılan, 31/10/2018 tarihinde bitirilen hayvan içme suyu Göleti, ilkbahar sel suları ile yıkıldı.

MUHTAR ÇİÇEK, GÖLETİ KİMİN YAPTIĞINI YETKİLİLER BİLİRYaylada hayvanlarını otlatan Ahmet Çur, “geçen yıl sonbaharda yapılan hayvan sulama göletinin ilkbahar sel suları ile yıkılması, bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Bu bölgede sonbahara kadar hayvanlarımız burada otlanıyor. Yapılan göletin daha ilk yılında yıkılmasını müteahitin hatasından dolayı olduğunu söyledi. Ahmet Çur, bu göletin bir diğer özelliği köyün içme suyunu da besliyordu. Bu gölet, sağlam yapılsaydı, burada su bitmezdi” diye konuştu.

Muhtar Sabri Çiçek, “geçen sene yaylamızda yapılan sulama göleti, hem hayvanlarımız için hemde köyümüzün içme sularını beslemesi açısından çok önemlidir. Yetkililer bu göleti kimin yaptığını bilirler,  göletimizin sağlam bir şekilde yapılmasını istiyoruz” dedi.

Seytihan Balaban ve Mehmet Başköy ise, bir hafta içinde yapılan gölet, bir bahar görmeden yıkıldı, biz göletimizi istiyoruz” diye konuştular.

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ. 

https://www.youtube.com/watch?v=ScBtsgWUsys

 

 

 


Haber okunma sayısı: 3113Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER