• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

GENÇ İLÇESİ DOĞALGAZA KAVUŞTU

-genc-ilcesi-dogalgaza-kavustu

Bingöl’e 20 kilometre uzaklıktaki Genç ilçesi Doğalgaza kavuştu. Doğalgaz meşalesi yapılan törenle yakıldı.
21 Eylül 2020 Pazartesi 23:37

 

Törene Bingöl Valisi Kadir Ekinci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Jandarma komutanı Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, Doğugaz Yönetim Kurulu Başkanı Rahim Özge ve vatandaşlar katıldı.

Doğalgaz açılış törenin de konuşan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “Bugün hep birlikte, mutlu bir günü paylaşıyoruz. Hakikaten heyecanlıyız. Genç ilçemizi, büyük emek ve gayretlerle böylesine güzel bir hizmete kavuşturmanın mutluluğunu yaşadığımız bir günü idrak ediyoruz. Rabbim, hizmetlerin en güzeline layık olan gençli kardeşlerimize bu güzel doğalgaz hizmetini huzurlu, sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah.  Bingöl’ün ekonomik gelişmesine ve istihdamına büyük katkısı olan Organize Sanayi bölgemiz de bugün itibariyle doğalgaz altyapısına kavuşmuş olur inşallah. Dolayısıyla buradaki sanayicilerimize de ben şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum. Çünkü bu kışı Kısmet olursa doğalgazlı geçirecekler. Bu niye önemli, bu Organize Sanayi bölgemize daha çok yatırım gelmesi için de bizim için çok önemli. Gençli kardeşlerimiz, sobanın, kömürün taşından, kirinden, tozundan Kurtulmuş olacaksınız. İnşallah Allah sağlık sıhhat içerisinde huzur içerisinde bu refah dolu hayatı hep birlikte çocuklarınızla mutlu sağlıklı bir şekilde yaşamayı nasip etsin” dedi.

 “TÜRKİYE’NİN ENERJİ BAĞIMLILIĞINI ORTADAN KALDIRIYORUZ”Yılmaz, açıklamasında devamında şu sözlere yer verdi: “İnşallah bir diğer taraftan nükleer enerji yine devam ediyor. Akkuyu nükleer enerji santralimizde 2023 perspektifinde tamamlanacak, Türkiye’nin enerji bağımlılığını ortadan kaldırıyoruz. Bu bir taraftan cari açığımız azaltacak, ekonomik varlığımıza destek verecek. Diğer taraftan da Türkiye’nin belli ülkelere bağımlılığını azalttığı için uluslararası ilişkiler anlamında da çok daha bağımsız çok daha rahat konuma ülkemizi taşımış olacak. Değerli kardeşlerim, bütün bu hizmetleri yapan hükümetimize güçlü liderlik yapan Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurunuz da ben tekrar tekrar teşekkürlerimi arz ediyorum.”

BERDİBEK; “İLÇELERİMİZE AYRIM YAPMAKSIZIN HİZMET EDİYORUZ”

Açılışta konuşan AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Doğalgazın Genç ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Berdibek, “Genç belediye başkanımız her şeyi fazlasıyla söyledi. Burada asıl önemli olan doğalgazın devreye girmesiyle beraber inşallah Artık eskisi gibi ormanlar kesilmeyecek. Türkiye’de Cennet mekanlarından biri Bingöl olacak. Bu da bizim için tarihi bir fırsattır bu fırsatı değerlendirmek noktasında da hizmet eden emeği geçen Herkesten Allah razı olsun. Sayın Bakanım bu konuda ciddi anlamda mücadeleleri verdi. Bizler de birlik, beraberlik içerisinde ilçelerimizde ayrım yapmaksızın hizmet ettik. İnşallah bundan sonra da hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

DİRİK; “DOĞALGAZ, İLÇEMİZ İÇİN BİR MİLATTIR”

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise; “Bugün ilçemiz doğalgaz meşale yakma törenine Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin nüfusu da hızla artmaktadır. Enerji ihtiyacı da nüfusa paralel olarak artıyor. Çevresel sorunların önüne geçmek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için enerji önem taşıyor. Dünyanın en iyi dostu bana göre doğalgaz. Doğa dostu doğalgaz çevreye zarar vermeyen, temizdir, verimlidir, sağlıklıdır. Hepimiz şu anda tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. Doğalgaz, ilçemiz için bir milattır. Bundan sonra ilçemiz doğa dostu olarak anılacaktır. Ülkemize sosyal kültürel ve ekonomik anlamda değer katacak ve ülkemizi bir Cazibe merkezi haline getirecek inşallah” dedi

   


Haber okunma sayısı: 1602Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ