• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

FKA’dan Bingöl için yatırım çağrısı

-fkadan-bingol-icin-yatirim-cagrisi

Fırat Kalkınma Ajansı, SÜTAŞ tarafından Bingöl’de yapımı devam eden süt entegre tesisinin, bölgenin cazibesini arttıracağını belirterek iş insanlarını Bingöl’e yatırım yapmaya davet etti.
01 Ekim 2020 Perşembe 21:24

 SÜTAŞ yatırımı ile ilgili Fırat Kalkınma Ajansı tarafından ‘Devasa yatırım devasa fırsatlar’ temasıyla tanıtım videosu paylaşıldı.

Fırat Kalkınma Ajansı, “Yakında Bingöl’de üretime başlayacak bölgemizin en büyük özel sektör yatırımlarından olan entegre süt hayvancılığı ve imalat sanayi yatırımının oluşturacağı fırsatları değerlendirmek için bölgemizde yatırım yapmaya davet ediyoruz” çağrısı yaptı.


Tanıtım videosunda, “2018 yılında Bingöl’de başlayan devasa yatırım 2020’de üretime geçiyor. 734 milyon TL büyüklüğündeki SÜTAŞ Doğu Güneydoğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Teknik Hayvancılık ve İmalat Sanayi Yatırımı 1012 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak.

1063 ton kapasiteli süt ürünleri fabrikası, günlük 600 ton kapasiteli yem fabrikası, 10 bin baş kapasiteli damızlık süt sığırı çiftlikleri, 7 bin 100 baş kapasiteli damızlık düve yetiştirme çiftliği, 5 bin başlık besi çiftliği, 3 bin dekarda yem bitkileri yetiştiriciliği, süt hayvancılığı uygulama eğitim merkezi ve eğitim çiftliği, biyogaz ve elektrik üretim tesisi, organik ve organomineral gübre üretim tesisi gibi önemli yatırımlar hayata geçirilecek.

Bölge üretici ve tedarikçilerine ayda 110 milyon, yılda 1 milyar 326 milyon TL ödeme yapılacak. Siz de bu devasa yatırımın oluşturduğu fırsatları değerlendirip süt hayvancılığı, yem bitkileri üretimi ve bu yatırımla birlikte gelişecek diğer sektörlere yatırım yapıp kazancınızı arttırın” denildi.


Haber okunma sayısı: 3638Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ