• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Engellilerin Askerlik Hatırası

-engellilerin-askerlik-hatirasi

Bingöl'de Engelliler bir günlüğüne temsili askerlik yaptı.
13 Mayıs 2018 Pazar 22:06

 

Bingöl'de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, 49'uncu Komando Tugay Komutanlığını ziyaret eden Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, bir günlüğüne Mehmetçik ile birlikte vatani görev yaptılar.

Bir günlüğüne askerlik hasretini giderdiklerini söyleyen Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Bahattin Tüz, Mehmetçik ile birlikte unutulmayacak saatler geçirdiklerini belirtti.

Tüz, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nda farkındalık oluşturmak adına yapılan çalışmalardan biri ni gerçekleştirdik. Askerlik çağına gelmiş fakat çeşitli sebeplerden dolayı engelli olmuş arkadaşlarımızın 1 günlük temsili askerlik yapmak için, 49.uncu komando tugayında temsili askerlik yaptı. Engellerinden dolayı askere gidemeyen ve askerlikten muaf olan engelli arkadaşlarımız bu kutsal üniformayı giyerek, her vatan evladı gibi askerlik yapma hasretini giderdi” dedi.Mehmetçik ile birlikte askeri alanda çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini aktaran Tüz, yemeğin ardından programın sonlandığını söyledi.

Programa Vali Ali Mantı'nın yanı sıra, 49'uncu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan ve diğer kurum amirleri katıldı.

 


Haber okunma sayısı: 526Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ