• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Elma Üreticisi Alıcı Bekliyor!

-elma-ureticisi-alici-bekliyor

Bingöl genelinde bu yıl elma üretiminde bereket yaşanırken, alıcı bulamayan çiftçilerin sevinci yarıda kaldı.
08 Ekim 2019 Salı 16:39

 

Bingöl’de bu yıl elma ve ceviz gibi meyvelerin bereketi yaşanırken, alıcı bulamayan vatandaşlar, elma bolluğundan dolayı sevinemediklerini belirtti.

 

Adaklı ilçesine bağlı Kozlu köyünde oturan çiftçilerden Avni Bayat adlı çiftçi, bu yıl elma meyvesinin çok olduğunu belirterek, alıcı bulamadıklarından dolayı elmalarının ağaçta kaldığını söyledi. 

“SATAMADIĞIMIZ ELMALARI HAYVANLARA YEM OLARAK VERİYORUZ”

 

Bayat, “Elma çok ama alıcısı yok. Bu yıl elma önceki yıllara göre daha fazla ürün verdi ancak çokluğundan dolayı elmalar biraz küçük gelmiş. Ama her ağaç öyle değil, bazı ağaçlar büyük büyük elmalar tuttu. Yazlık elma bitti ama sonbahar elması bayağı var. Şu ana kadar gelip soran yok.  Elmalar ağaçta olduğu gibi duruyor. Tüm elmaları kasalara dolduracağım, alan olursa satarım, alan olmazsa; kışın kendimize göre ayırıp diğerlerini hayvanlara yem olarak vereceğim. Eş, dost ve komşulara vereceğiz. Yemekle bitmiyor.”  dedi.

 

Yazın boyunca meyve bahçesine iyi bir bakım yaptığını dile getiren Bayat, bahçeden iyi bir verim almak için güzel ve bilinçli bir bakım yapmaktan geçtiğini belirterek, emeklerinin karşılığını almak için satıcı beklediklerini belirtti.


Haber okunma sayısı: 1095Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ