• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Deniz: Bilice için elimden geleni yapacağım

-deniz-bilice-icin-elimden-geleni-yapacagim

Kiğı Bilice köyünde muhtarlığı kazanan Hasan Ali Deniz, mazbatasını alıp görevine başladı. Yıllar önce İstanbul Sarıyer İlçesinde Bilice Börek Salonu ile köyün adını yaşatan Deniz, köyüne olan aşkını daha farklı mecralara taşımak için organik arıcılık tesislerinden sonra bu sefer de devlet ile halk arasındaki köyün temsilciliği olan muhtarlık görevini üstlendi.
15 Nisan 2019 Pazartesi 18:36


Kiğı YSK'dan muhtarlık mazbatasını alan Hasan Ali Deniz, “Doğup büyüdüğüm ata topraklarımı seviyorum.Köyümün adını önce İstanbul’da Tarihi Bilice Börek salonu ile duyurdum, emekli olduktan sonra son beş senedir köyümde organik arıcılık yaparak daha geni kitlelere yaymaya başladım. Köyümde komşularımın talebi üzerine muhtar adayı oldum ve kazandım. Bana destek olan tüm köylülerime teşekkür ediyorum. Köyün sorumluluğunu en iyi şekilde yapmaya çalışacağım” dedi. Muhtar Hasan Ali Deniz, “Yıllardır yapılacak diye beklediğimi Kiğı Bilice yolunun üzerindeki tüm köylerimizin muhtarlarıyla beraber işbirliği yaparak gereken mercileri ziyaret edip yolumuzu yapılmasını hızlandıracağız.

Bu yolun üzerinde 8 köy ve 10 tane mezra vardır. İki tane karakol vardır. Yazın bölge insanımız köye geliyor ancak yollar ve alt yapıların tamamlanmasıyla daha çok kişi gelir ve ev yaparak bölgeye katma değer katacaktır. Bizim de amacımız, bölgemize daha fazla insan taşımak olacaktır” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 2117Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER