• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

BÜ’DEN UZAKTAN EĞİTİM KARARI

-buden-uzaktan-egitim-karari

Bingöl Üniversitesi Senatosunun uzaktan eğitim ile ilgili, “öğrencilerin çevrimiçi eşzamanlı dersleri takip edecek teknolojik imkânlara sahip olmaları kendi sorumluluklarındadır.” Kararı öğrenciler tarafından tepkiyle karşılandı.
06 Ekim 2020 Salı 23:29

 

 

Bingöl Üniversitesi Senatosu, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Faaliyetlerini açıkladı. Senatonun aldığı, “eşzamanlı dersleri takip edecek teknolojik imkânlara sahip olmaları kendi sorumluluklarındadır.” Kararı Bingöl Üniversitesi öğrencileri tarafından tepkiyle karşılandı. Bingöl Üniversitesi Senatosunun aldığı kararlar şöyle: 

5 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacak olan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı güz döneminde yürütülecek eğitim-öğretim faaliyetleri ve yapılacak sınavlar hakkında Üniversitemiz Senatosu tarafından aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Birinci ve ikinci öğretim dersleri, haftalık ders programında belirtilen günde ve ilk dersin başlangıç saatinde başlayacak şekilde, Microsoft Teams üzerinden, çevrimiçi eşzamanlı (canlı-senkron) olarak işlenecektir. Her bir ders saati için belirlenen süre 15 dakikadır. Çevrimiçi eşzamanlı işlenecek tüm dersler, derse katılamayan öğrencilerin daha sonra ilgili derslere ulaşabilmesi için öğretim elemanı tarafından kaydedilecektir.

Ders dokümanlarının öğretim elemanları tarafından hazırlandıktan sonra, haftalık olarak, Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS)’ne yüklenerek dersi alan öğrencilerle paylaşılacaktır.

Öğrenciler, çevrimiçi eşzamanlı işlenecek derslere en az %25 oranında katılmak zorundadır.

Öğrencilerin çevrimiçi eşzamanlı dersleri takip edecek teknolojik imkânlara sahip olmaları kendi sorumluluklarındadır.

Öğrenciler, katkı oranı %24 olan bir ara sınava, katkı oranı %16 olan bir ödeve ve katkı oranı %60 olan bir yarıyıl sonu sınavına (final/bütünleme) tabi tutulacaktır. Ara sınav ve yarıyıl sonu sınavları, ilan edilen tarihlerde çevrimiçi eşzamanlı ve süreli olarak yapılacaktır. Sınav süresi, sorulan sorulara makul cevap süresi düşecek şekilde, ilgili öğretim elemanı tarafından belirlenecektir. Ödevlerle ilgili süreç öğretim elemanları tarafından LMS üzerinden yürütülecektir.

Ara sınavlar için mazeretleri ilgili yönetim kurullarınca kabul edilen öğrencilere sınav hakkı verilir ve bu öğrenciler mazeret sınav haklarını belirlenen tarihler arasında kullanacaklardır.

Sınavlara itirazlar mevzuata göre yürütülecek olup itirazlar, sınav sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren beş iş günü içinde bağlı olduğu dekanlık veya müdürlüğe elektronik ortamda yapılabilecektir

 


Haber okunma sayısı: 2978Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ