• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bingöl'de Mekânsal Adres Kayıt Sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı

-bingolde-meknsal-adres-kayit-sistemi-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

Bingöl Valisi Kadir Ekinci başkanlığında "Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.
26 Ağustos 2019 Pazartesi 23:34


İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Ekinci'nin yanı sıra Belediye Başkan V. M. Sait Kolak, Vali Yardımcısı Taner Bolat, İlçe Belediye Başkanları, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal, İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri ve ASELSAN yetkilileri katıldı.

 İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile ASELSAN arasında yapılan "Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi" kapsamında, ülke çapında adres verisi mekânsal konum bilgisi ile beraber toplanarak raporlanması, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyacı olan tüm kamu kurumları ile resmi bilgi niteliğinde paylaşılması öngörülmektedir.

 

 

 

 

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Vali Kadir Ekinci, projenin hızlı ve etkin yürütülebilmesi için kurumların adres ve numaralama iş ve işlemlerinde yetkili personelini belirleyerek proje çalışmaları içinde yer alacaklarını belirtti.

 

 

 

 

Vali Ekinci, MAKS Projesi'nin ülke genelinde kullanılacak adres standardının oluşturulması, mevcut Adres Kayıt Sistemi verilerine mekânsal boyut kazandırılması, kayıtların güvenliğinin ve gizliliğinin sağlanması, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşılan adres bilgilerinin mekânsal boyutta elektronik ortamda paylaşılması ve oluşturulan altyapı ile vatandaşların adrese dayalı hizmetlere hızlı ve doğru bir şekilde erişebilmesine imkân sağlayacağını söyledi. (Nihat Kanat-İLKHA)

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 1249Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ